Dom zeroenergetyczny – czy istnieje taka mozliwość?

Technologia
szerokie-ramy
Dom zeroenergetyczny – czy istnieje taka mozliwość?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koncepcja domu zeroenergetycznego została opracowana przez naukowców z University of California i Stanford University. Celem było stworzenie budynku, który generowałby całą własną energię, korzystając jedynie z odnawialnych źródeł, takich jak turbiny wiatrowe i panele słoneczne. Budynki o zerowym zużyciu energii są budowane z powodów takich jak odpowiedzialność za środowisko, niższe rachunki za media i atrakcyjność rynku.

Czy istnieje taka możliwość?

Odpowiedź brzmi: tak i będzie to możliwe, ale nie w najbliższej przyszłości, ponieważ technologia ta jest jeszcze bardzo droga. Jednak wraz z rozwojem technologii energooszczędnych i spadkiem cen odnawialnych źródeł energii elektrycznej, koncepcja zeroenergetyczna może stać się rzeczywistością.

Głównym problemem jest to, że takie domy zużywają tyle samo energii, ile produkują. Muszą więc być wyposażone w systemy magazynowania energii (akumulatory), które pozwalają „przechowywać” nadwyżkę produkcji do czasu, gdy jest potrzebna i wykorzystywać ją w razie potrzeby. Znajdziesz je na stronie https://columbusenergy.pl/.

Domy zeroenergetyczne są idealne dla tych, którzy chcą żyć poza siecią lub przynajmniej zmniejszyć swoją zależność od firm użyteczności publicznej. Są one również doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą, aby ich domy były przyjazne dla środowiska, ale nie chcą płacić dodatkowych pieniędzy za systemy ogrzewania lub chłodzenia, które nie działają dobrze lub nie są wystarczająco niezawodne do codziennego użytku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zasłony będą idealne do dużego salonu?
Jakie zasłony będą idealne do dużego salonu?
Zasłony to bardzo popularny sposób na to, aby wnętrza nabrały niepowtarzalnego charakteru. Tym samym zasłony mogą stać się idealnym dopełnieniem […]
Polecamy