Kredyt na dom – jakie warunki należy spełnić żeby go otrzymać?

Life & Style
szerokie-ramy
Kredyt na dom – jakie warunki należy spełnić żeby go otrzymać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemal każdy z nas marzy o posiadaniu własnego domu, ponieważ stanowi on idealne miejsce do życia i wychowywania dzieci, dając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa. Niestety koszt zakupu takiego obiektu mieszkalnego zazwyczaj przekracza możliwości finansowe przeciętnego człowieka. Z tego względu zachodzi konieczność wzięcia kredytu hipotecznego w wybranej instytucji bankowej. W jego uzyskaniu z pewnością pomoże nam wykwalifikowany i doświadczony doradca finansowy, którego znajdziemy pod adresem https://adrianmalecki.pl/kredyt-hipoteczny/.

Pamiętajmy o zgromadzeniu wkładu własnego

W procesie rozpatrywania wniosku o kredyt hipoteczny bank zwraca uwagę na kilka różnych czynników. Podstawowym jest odpowiedni wiek osoby starającej się o dofinansowanie, który nie powinien przekraczać 70 lat. Najczęściej upragnione pieniądze dostają klienci 35-40 letni, gdyż nie są ani za starzy, ani za młodzi. Z kolei seniorzy emeryci mają nikłe szanse na osiągnięcie sukcesu w tym zakresie z powodu długoterminowości zobowiązania kredytowego. Zagrożenie nagłą śmiercią przed spłatą wszystkich rat skutecznie odstrasza instytucje. Kolejny istotny warunek to wysokość zarobków. W przypadku kredytu na poziomie 300 000 zł wystarczy otrzymywać co miesiąc od pracodawcy co najmniej 3000-3500 zł na rękę. Duże znaczenie ma tutaj również nie wydawanie na opłaty, jedzenie i inne przyjemności więcej aniżeli 60% tej kwoty. Oprócz tego banki zawsze dokładnie weryfikują historię kredytową danego klienta (pod względem właściwego wywiązywania się z dotychczasowych zobowiązań), oczekują wkładu własnego w wysokości minimum 20% oraz wymagają dostarczenia szeregu niezbędnych dokumentów, takich jak dowód osobisty, zaświadczenie o stałym zatrudnieniu, pismo potwierdzające zarobki itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sposoby na pozbycie się owadów z ogrodu
Sposoby na pozbycie się owadów z ogrodu
Lato to ulubiona pora roku dla właścicieli domów z ogrodem. Piękna pogoda i długie wieczory sprzyjają spotkaniom z rodziną i […]
Polecamy