Czy nowocześnie urządzony dom może być przytulny?

Nowocześnie umeblowane wnętrze zwykle budzi skojarzenie zimnego miejsca, w którym nie ma ani trochę domowego ciepła. Jednak nie musi tak być! Wystarczy wybrać cieplejsze kolory, a nie jedynie modne: biel, czerń czy szarość, które faktycznie mają chłodny ton. Nawet umeblowanie może mieć żywsze barwy. Choćby dzięki temu można zmienić wystrój, przy zachowaniu jego nowoczesnej formy.

Myśląc o designerskich meblach zwykle wizualizujemy przedmioty o różnych formach geometrycznych, prostych kolorach czy wykonane z metali u szkła. Mogą stanowić one o nowoczesnym wnętrzu, ale dodając do nich drewnianą podłogę czy ciepły odcień farby, można sprawdzić, że mieszkanie nadal będzie modne i nowoczesne, ale też przytulne.

Równowaga w aranżacji wnętrza

Trzeba zachować równowagę. Przykładowo hokery bardzo mocno kojarzone są z nowoczesnym wnętrzem. Ustawia się je przy domowym barze czy ladzie w kuchni. Te dostępne na https://euforma.pl/kategoria-produktu/meble/hokery/ są wygodne w użytkowaniu i niezwykle praktyczne, ale też są jednym z elementów utożsamianych z nowoczesnością. Jeśli zestawimy je z klasycznymi meblami kuchennymi czy choćby drewnianą wyspą, nadal będą dobrze widoczne, ale już nie będą stanowić jedynie o chłodnym wystroju wnętrza.

Nawet, gdy cała aranżacja jest zaplanowana w stylu nowoczesnym wystarczy dodać ciepłe elementy, jak koce, poduszki czy świece. Wystarczy równocześnie używać designu i tradycyjnych elementów, aby złapać równowagę. Dzięki temu nawet dom bazujący tylko na nowoczesnych rozwiązaniach, może stać się przytulnym gniazdem.

Dodaj komentarz

12 − cztery =