Co ma wpływ na wybór karnisza?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Co ma wpływ na wybór karnisza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karnisz to podstawowy element umożliwiający zawieszenie firan lub zasłon w oknie. Na rynku są dostępne modele zróżnicowane pod względem materiału wykonania, budowy, designu czy rozmiaru, dlatego trzeba się poważnie zastanowić przed wyborem konkretnej konstrukcji. Pamiętajmy o tym, że będzie ona miała spory wpływ na aranżację całego wnętrza. Dosyć uniwersalne są metalowe karnisze pojedyncze, dostępne m.in. na https://gardidekor.pl/category/pl/karnisze-pojedyncze.

Wygląd to nie wszystko 

Przy wyborze karnisza należy przede wszystkim wziąć pod uwagę materiał, z którego został wykonany. Modele drewniane prezentują się niezwykle klimatycznie i naturalnie, ale pod naporem ciężkich zasłon mogą się nieestetycznie wyginać lub nawet ulegać trwałej deformacji. Pasują one doskonale zwłaszcza do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym, rustykalnym i skandynawskim. Znacznie bardziej trwałe są natomiast modele metalowe – np. ze stali nierdzewnej, mosiądzu czy stopu cynku z aluminium. Sprawdzą się wspaniale we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych. Poza tym dostępne są karnisze z wysokiej jakości tworzywa PCV.

Drugie istotne kryterium wyboru to długość, która musi większa od wnęki okiennej o około 40-50 cm. Chodzi bowiem o to, aby konstrukcja szczelnie przesłaniała okno, a jednocześnie atrakcyjnie wyglądała. Duże znaczenie ma ponadto budowa karnisza. Pod tym względem wyróżniamy wersje pojedyncze oraz podwójne. W codziennym użytkowaniu świetnie spisują się w szczególności te drugie – znajdziemy je w ofercie na https://gardidekor.pl/category/pl/karnisze-podwojne.

Inne ważne parametry to:

   grubość – pożądana jest średnica co najmniej 19 mm

    sposób montażu – sufitowe lub ścienne

    design – pasujący do wystroju pomieszczenia

    kolorystyka – kompatybilna z okuciami mebli

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie obuwie ubrać na plażę?
Jakie obuwie ubrać na plażę?
Kiedy wybierasz się na plażę, chcesz zabrać ze sobą buty, które będą chronić Twoje stopy przed gorącym piaskiem, utrzymywać je […]
Polecamy