Gadżety do wnętrz ułatwiające odpoczynek

Zapewne każdy z nas po męczącym dniu pracy marzy o porządnym odpoczynku w domowym zaciszu. Co niektórzy zdecydują się na krótką drzemkę w sypialni, inni natomiast będą woleli odpocząć w wygodnym fotelu, oglądając telewizję. Aby stworzyć dobre warunki do wypoczynku należy nie tylko zadbać o komfortowe miejsce do siedzenia, ale także sprawić, aby w pomieszczeniu w którym przebywamy panowała atmosfera prywatności i relaksu. Chodzi tutaj m.in. o odpowiednią przesłonę okien. Istnieje na to kilka sposobów. Możemy założyć firany wraz z zasłonami, bądź też zamontować rolety lub żaluzje dostępne w różnych wariantach.

Ciekawym rozwiązaniem są żaluzje rzymskie. To niezwykle gustowne zakrycia okienne, które po zwinięciu tworzą efektownie wyglądające fałdy. Instaluje się je do ściany lub do sufitu. Można nimi sterować za pomocą mechanizmu sznurkowego, koralikowego albo elektrycznie. Sprawdzą się w większości pomieszczeń – sypialni, kuchni, czy salonie.  Prócz tego możemy wybrać żaluzje poziome, pionowe, plisowane lub rolety materiałowe i w systemie dzień-noc.

Przesłona okienna z regulacją światła słonecznego

Równie interesującym rozwiązaniem są rolety w systemie dzień-noc. Ich konstrukcja składa się z dwóch ułożonych na przemian pasów materiału, z których jeden umożliwia przenikanie promieni słonecznych do pomieszczenia, drugi natomiast ogranicza ich dostęp. Zmiana położenia osłony, kiedy dwa pasy znajdą się dokładnie naprzeciwko siebie, spowoduje efekt zaciemnienia. Decydując się na zakup takiego produkty jak rolety dzień noc sklep internetowy gwarantuje często szybszą realizację zamówienia niż niektóre stacjonarne punkty handlowe, warto więc skorzystać z tej formy sprzedaży.

Dodaj komentarz

20 + dziewięć =