Jakie produkty pasują do nowoczesnego wnętrza w industrialnym stylu

Styl industrialny przeżywa obecnie drugą młodość, jeśli chodzi o modną architekturę wnętrz. Najobficiej stosowany jest w loftach, lecz można go z powodzeniem również zaadaptować do potrzeb prywatnych domów albo pomieszczeń biurowych. Jakie produkty wybrać, gdy planujemy metamorfozę przestrzeni opartą na industrialnych klimatach?

Optymalne meble

Nie każdy przedmiot pasuje do architektury wzorowanej na przemysłowych projektach. Optymalne są dedykowane meble industrialne, które produkuje wiele znakomitych firm. Czym wyróżniają się takie przedmioty? Przede wszystkim minimalizmem, co oznacza, że meble industrialne na pewno nie będą bogato dekorowane. Podobnie jak wyposażenie fabryk ma je cechować prostota i pełne skupienie na podstawowych funkcjach. Dekoracje są zbędne, gdyż w środowisku przemysłowym koncentrowano się wyłącznie na fundamentalnej roli mebli, a nie ich wyglądzie zewnętrznym. Założenia te bez wątpienia spełnia przykładowo krzesło Maya. Jego projekt został wybitnie uproszczony, co w tym przypadku zdecydowanie jest zaletą. Krzesło Maya zostało pozbawione jakichkolwiek ekstrawaganckich elementów, aby mogło godnie reprezentować styl industrialny. W sklepach odnajdziecie także podobne projekty stołów, łóżek, szaf i komód. Meble industrialne można kupić do każdego rodzaju pomieszczenia – od salonu aż po łazienkę. Zazwyczaj produkowane są z naturalnych surowców, czyli głównie drewna oraz metalu.

Wnętrza, gdzie dominuje styl industrialny, zamieszkiwane są chętnie przez młode rodziny lub osoby żyjące samotnie. Nowoczesne pomieszczenia firm informatycznych także często korzystają z poprzemysłowej architektury. Walory industrialnych projektów można wykorzystać w różnorodnych lokalizacjach.

Dodaj komentarz

14 − dziesięć =