Sposoby na pozbycie się owadów z ogrodu

Ogród i dom
szerokie-ramy
Sposoby na pozbycie się owadów z ogrodu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to ulubiona pora roku dla właścicieli domów z ogrodem. Piękna pogoda i długie wieczory sprzyjają spotkaniom z rodziną i przyjaciółmi. Niestety, naszą przyjemność mogą zakłócić uciążliwe owady pojawiające się w ogrodzie w okresie letnim. Co zrobić, aby pozbyć się niechcianych gości z naszej działki? Jakie rośliny odstraszą komary i meszki? Jakie opryski warto zastosować?

Jak odstraszyć komary z ogrodu?

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się męczących owadów. Wielu ogrodników wykorzystuje naturalne sposoby walki z brzęczącymi intruzami. Sadząc odpowiednie rośliny sprawimy, że insekty nie będą więcej zakłócać naszego spokoju. Specyficzny zapach działa podobnie jak dostępne w sklepie produkty przeciw komarom. Intensywny aromat unoszący się nad lawendą zwabi pszczoły, jednocześnie odstraszy nieproszonych gości. Podobną funkcję spełni komarzyca, której zwisające pędy dodatkowo ozdobią nasz taras i ogród. Kocimiętka zniechęci również meszki, a silnie pachnący bodziszek będzie nie do zniesienia dla komarów. Jeśli ilość owadów staje się zbyt duża warto sięgnąć po specjalistyczne opryski na komary dostępne na https://www.profesjonalneopryski.pl/49-opryski-na-komary, czy też meszki i kleszcze.

Jak pozbyć się much z ogrodu?

Muchy to jedne z najbardziej szkodliwych insektów. Przenoszą wiele niebezpiecznych dla człowieka mikroorganizmów, które mogą powodować choroby lub reakcje alergiczne. Kiedy temperatura rośnie, a w ogrodzie pojawiają się owoce, ilość much powiększa się. Aby zapewnić sobie i swoim bliskim higienę i bezpieczeństwo, warto zastosować oferowane w sklepach ogrodniczych opryski na muchy w ogrodzie. Niszczą intruzów natychmiast, a działanie utrzymuje się wiele tygodni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pozbyć się wody opadowej z działki?
Jak pozbyć się wody opadowej z działki?
Zalegająca przez dłuższy okres czasu na działce woda opadowa, jest dość dużym problemem. Boryka się z nim wielu właścicieli domów […]
Polecamy