Sposoby na pozbycie się owadów z ogrodu

Ogród i dom
szerokie-ramy
Sposoby na pozbycie się owadów z ogrodu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to ulubiona pora roku dla właścicieli domów z ogrodem. Piękna pogoda i długie wieczory sprzyjają spotkaniom z rodziną i przyjaciółmi. Niestety, naszą przyjemność mogą zakłócić uciążliwe owady pojawiające się w ogrodzie w okresie letnim. Co zrobić, aby pozbyć się niechcianych gości z naszej działki? Jakie rośliny odstraszą komary i meszki? Jakie opryski warto zastosować?

Jak odstraszyć komary z ogrodu?

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się męczących owadów. Wielu ogrodników wykorzystuje naturalne sposoby walki z brzęczącymi intruzami. Sadząc odpowiednie rośliny sprawimy, że insekty nie będą więcej zakłócać naszego spokoju. Specyficzny zapach działa podobnie jak dostępne w sklepie produkty przeciw komarom. Intensywny aromat unoszący się nad lawendą zwabi pszczoły, jednocześnie odstraszy nieproszonych gości. Podobną funkcję spełni komarzyca, której zwisające pędy dodatkowo ozdobią nasz taras i ogród. Kocimiętka zniechęci również meszki, a silnie pachnący bodziszek będzie nie do zniesienia dla komarów. Jeśli ilość owadów staje się zbyt duża warto sięgnąć po specjalistyczne opryski na komary dostępne na https://www.profesjonalneopryski.pl/49-opryski-na-komary, czy też meszki i kleszcze.

Jak pozbyć się much z ogrodu?

Muchy to jedne z najbardziej szkodliwych insektów. Przenoszą wiele niebezpiecznych dla człowieka mikroorganizmów, które mogą powodować choroby lub reakcje alergiczne. Kiedy temperatura rośnie, a w ogrodzie pojawiają się owoce, ilość much powiększa się. Aby zapewnić sobie i swoim bliskim higienę i bezpieczeństwo, warto zastosować oferowane w sklepach ogrodniczych opryski na muchy w ogrodzie. Niszczą intruzów natychmiast, a działanie utrzymuje się wiele tygodni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie zarządzać pracą magazynu?
Jak skutecznie zarządzać pracą magazynu?
Firmy zajmujące się na co dzień logistyką stają przed niemałymi wyzwaniami. Zamawiane przez klientów towary powinny być dostarczone nie tylko […]
Polecamy