Kosmetyki naturalne – kto powinien ich używać?

Life & Style
szerokie-ramy
Kosmetyki naturalne – kto powinien ich używać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmetyki ekologiczne i naturalne różnią się składem od standardowych kosmetyków drogeryjnych. Są droższe, ponieważ proces produkcji jest w ich przypadku oparty na naturalnych procesach i trwa dłużej. Warto jednak zainwestować w dobre produkty o organicznym składzie. Kto w szczególności powinien po nie sięgnąć?

Kiedy wskazane jest używanie kosmetyków naturalnych?

W idealnej sytuacji z naturalnych i organicznych kosmetyków powinna korzystać każda osoba – z korzyścią dla zdrowia i skóry. Jednak szczególnie wskazane jest, aby sięgały po nie kobiety w ciąży i karmiące piersią, dzieci, osoby z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, a także z trądzikiem i stanami zapalnymi skóry. Ponieważ zazwyczaj nie są one testowane na zwierzętach, a ich skład jest oparty na substancjach roślinnych, stanowią doskonały wybór dla wegetarian i wegan. Sklepy z naturalnymi kosmetykami https://www.sohe.pl/ oferuje zarówno produkty do pielęgnacji twarzy, jak i całego ciała, a także organiczne mydła, oleje i perfumy . Warto też zadbać o prosty skład środków do aromaterapii – ich wdychanie również ma kolosalny wpływ na zdrowie.

Prosty skład i brak syntetycznych składników

Dobry naturalny kosmetyk nie będzie miał w składzie parabenów, SLS, SLES, parafiny, silikonów, syntetycznych barwników i substancji zapachowych oraz chemicznych filtrów UV. Nie powinien również zawierać surowców modyfikowanych genetycznie i pochodzących od martwych zwierząt. Dzięki temu szkodliwe substancje nie przedostają się przez skórę do krwiobiegu i całego ludzkiego organizmu. My zaś mamy szansę uniknąć groźnych dla zdrowia skutków wieloletniego stosowania kosmetyków ze sztucznych, syntetycznym składem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kurtka – jak dobrać odpowiednią?
Kurtka – jak dobrać odpowiednią?
Kupowanie odzieży nie zawsze należy do łatwych zadań. Szczególnie dotyczy to kurtek, których nabycie związane jest z większymi kosztami. Dobrze […]
Polecamy