Co doradzi dobry fryzjer?

Life & Style
szerokie-ramy
Co doradzi dobry fryzjer?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia fryzura ma bardzo duży wpływ na wizualny całokształt. Niekiedy obcięcie kilku centymetrów lub pozornie drobna zmiana koloru daje niezwykłe efekty. Profesjonalny stylista to nie tylko osoba posiadająca w rękach nożyczki fryzjerskie i umiejętności w ich użytkowaniu, ale także konsultant, który wskaże jak postępować, aby utrwalić efekty zabiegów oraz w jaki sposób pielęgnować włosy. Co jeszcze powinien doradzić nam dobry fryzjer? 

Rozmowa przed i po 

Praca eksperta w dziedzinie fryzjerstwa polega na nieustannej nauce i uczestnictwie w kolejnych szkoleniach, ponieważ podobnie jak w przypadku wielu innych branż ten rodzaj działań niebywale szybko się rozwija i należy śledzić wciąż zmieniające się trendy oraz nowinki w zakresie technik strzyżenia czy też regeneracji. Jeszcze do niedawna miłośnicy prostych włosów skazani byli na codzienne traktowanie ich rozgrzaną prostownicą co powodowało niszczenie i wysuszanie kosmyków. Obecnie na topie jest zabieg keratynowy, który wygładza, a zarazem odbudowuje ich strukturę.

Wykształcony fryzjer powinien nie tylko posiadać wiedzą pozwalającą na wykonanie tego typu metody, ale również wykluczyć ewentualne przeciwwskazania co do jej zastosowania. Ponadto, w przypadku decyzji o realizacji koniecznym jest poinformowanie o dalszych krokach pielęgnacyjnych. Należy do nich stosowanie odpowiednich szamponów przeznaczonych dla włosów po prostowaniu za pomocą keratyny (np. tego rodzaju https://allefryz.pl/pol_m_Wlosy_Pielegnacja-wlosow_Szampony_Szampony-po-keratynowym-prostowaniu-444.html), które dzięki zawartości tej substancji w składzie minimalizują jej wypłukiwanie, przedłużając tym samym trwałość stylizacji.

Podpowiedzi co do wyboru najlepszego z nich są zdecydowanie wskazane ze względu na wiele dostępnych na rynku ofert. Popularne farbowanie również powinno być zwieńczone poradą dotyczącą ochrony koloru. Służą temu produkty zakwaszające oraz specjalistyczne preparaty przeznaczone dla jasnych i ciemnych odcieni niwelujące żółknięcie blondów i pojawianie się pomarańczowych refleksów w przypadku brązów. Do obyczajów dobrego fryzjera należy wstępne przeprowadzenie wywiadu dającego komunikat o oczekiwaniach i preferencjach oraz sprawdzenia kondycji włosów. Komunikacja z klientem jest w przypadku tego zawodu niezwykle ważna i na kanwie takiej rozmowy powinno mieć miejsce rzetelne doradztwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym są bramy szybkobieżne? Widzieliśmy, widujemy a nic o nich nie wiemy
Czym są bramy szybkobieżne? Widzieliśmy, widujemy a nic o nich nie wiemy
Bramy szybkobieżne to rodzaj bramy zaporowej zaprojektowanej do szybkiego otwierania i zamykania. Stosuje się je tam, gdzie występuje duże natężenie […]
Polecamy