Co powinno być wykorzystywane podczas remontu drogi, aby ruch przebiegał płynnie i bezpiecznie?

Life & Style
szerokie-ramy
Co powinno być wykorzystywane podczas remontu drogi, aby ruch przebiegał płynnie i bezpiecznie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Remont drogi bywa powodem skomplikowanych sytuacji na drodze. Pasy często są wtedy wyłączone z ruchu, przez co trzeba omijać różne przeszkody. Może to być źródłem niebezpieczeństwa, bo nie każdy kierowca umie poprawnie zachować się na drodze. Pomóc mogą mu znacznie niektóre słupki i pachołki, które podpowiadają co robić w danym momencie. Które z nich wykorzystywane są najczęściej? 

Tablice i pachołki 

Nie każdy jest pewny, w którym momencie powinien zmienić pas ruchu podczas remontu. Podpowiedzą mogą być różne tablice, precyzyjnie wskazujące moment i kierunek zjazdu. Na drodze warto umieszczać pachołki, które posiada niemal każdy internetowy sklep drogowy. Dzięki nim kierowcy nie wjadą przez przypadek na uszkodzony odcinek jezdni. Skuteczne bywają też słupki o ostrzegawczych barwach, które przydają się szczególnie w nocy. 

Lampy ostrzegawcze oraz sztuczne wyspy 

Bezpieczeństwo podczas remontu można zwiększyć stosując światła ostrzegawcze. Dzięki nim kierowcy już z daleka widzą, że na drodze dzieje się jakaś nietypowa sytuacja. Czasami wcześniej wspomniane słupki lub pachołki nie są wystarczająco widoczne przy dużych szybkościach. Odgrodzić część drogi można wtedy specjalną wyspą lub azylem drogowym. Istnieją też ich wersje okrągłe, które mają wyznaczać tymczasowe rondo. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zaproszenia rustykalne  – czym się charakteryzują?
Zaproszenia rustykalne – czym się charakteryzują?
Zaproszenia ślubne to wyraźny sygnał, że dwoje ludzi postanowiło kroczyć wspólną drogą. Wybór konkretnego rozwiązania to kwestia indywidualnego gustu, nietrudno […]
Polecamy