Chirurg szczękowy – jakie wykonuje zabiegi?

Medycyna
szerokie-ramy
Chirurg szczękowy – jakie wykonuje zabiegi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chirurg szczękowy jest specjalistą, który jest przeszkolony w diagnostyce, leczeniu i zarządzaniu warunkami bólu twarzy i szczęki. On lub ona leczy pacjentów w każdym wieku i może wykonywać szeroki zakres procedur od skomplikowanych procedur chirurgicznych do prostych zabiegów biurowych.

Chirurdzy szczękowi ukończyli cztery lata szkoły medycznej i trzy lata szkolenia rezydentury chirurgicznej dla swojej specjalności. To pozwala im wykonywać wiele różnych rodzajów operacji, w tym:

Chirurgia urazowa twarzy 

Chirurdzy szczękowo-twarzowi są przeszkoleni w leczeniu urazów obejmujących kości, nerwy i tkanki miękkie, które występują do twarzy. Urazy te mogą być spowodowane przez wypadki samochodowe, urazy sportowe, a nawet ugryzienia zwierząt. Chirurg oceni szkody wyrządzone w obrębie twarzy przed wydaniem zaleceń dotyczących najlepszego sposobu postępowania w przypadku operacji rekonstrukcyjnej.

Chirurgia szczękowa 

Chirurdzy szczękowi mogą przeprowadzić operację na kości szczękowej, jeśli została ona uszkodzona w wyniku urazu lub procesu chorobowego, takiego jak rak lub infekcja. Mogą oni zalecić usunięcie chorej tkanki kostnej lub naprawę złamanych kości, które zostały osłabione przez procesy chorobowe, takie jak zapalenie kości.

Patologia jamy ustnej 

Patologia jamy ustnej odnosi się do chorób dotykających jamę ustną, takich jak choroby przyzębia, nowotwory głowy i szyi, infekcje jamy ustnej (zimne owrzodzenia), dziąsła.

Jeśli chcesz skorzystać z usług tego specjalisty, to chirurg szczękowy Konin, jest miastem, w którym znajdziesz ich bardzo wielu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak utrzymywać czystość w domu
Jak utrzymywać czystość w domu
Jest rzeczą całkowicie naturalną, że każdy dom, żeby był utrzymany w czystości, wymaga regularnego sprzątania. Spora część zanieczyszczeń znajduje się […]
Polecamy