Jak wygląda badanie wzroku?

Medycyna
szerokie-ramy
Jak wygląda badanie wzroku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badanie okulistyczne należy do najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej. Oko to delikatny i wrażliwy narząd, a wzrok potrafi pogorszyć się bardzo szybko, zwłaszcza w dobie intensywnego korzystania z komputerów i telefonów. To dlatego tak ważne jest regularne jego badanie, minimum raz na dwa lata. Przed wizytą warto się dowiedzieć, jak będzie ona przebiegała.

Przebieg wizyty u okulisty i najważniejsze metody badania wzroku

Pierwszą wizytę u specjalisty rozpoczyna wywiad lekarski, w którym medyk pyta nas o ogólny stan zdrowia, dotychczasowe problemy ze wzrokiem oraz występowanie chorób oczu w rodzinie. Podstawowym badaniem okulistycznym jest weryfikacja ostrości widzenia, czyli popularne odczytywanie liter z tablicy Snellena. Stosuje się również badanie komputerowe, które określa krzywiznę rogówki oraz ewentualną wadę wraz z ilością dioptrii. Jest ono całkowicie bezbolesne i bezinwzyjne. Wykonuje się również tonometrię – badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego, które pomaga we wczesnym wykryciu jaskry. Istotna jest również weryfikacja stanu dna oka, zalecana przy chorobach naczyniowych, cukrzycy, miażdżycy czy nadciśnieniu. W dobrych salonach optycznych, takich jak np. https://medaroptyk.pl, możemy podczas jednej wizyty zarówno zbadać wzrok, jak i wybrać odpowiednie oprawki i akcesoria. Pamiętajmy, że noszenie właściwie dobranych szkieł pozwala utrzymać oczy w dobrej kondycji i w dużej mierze zapobiega pogłębianiu się wady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w piec elektryczny?
Dlaczego warto zainwestować w piec elektryczny?
Odpowiednie wyposażenie kuchni dla wielu osób, zwłaszcza kobiet, ma znaczenie bardzo kluczowe. Podczas wyboru wystroju wnętrza podejmuje się decyzje nie […]
Polecamy