Rehabilitacja sportowa – od czego zacząć?

Medycyna
szerokie-ramy
Rehabilitacja sportowa – od czego zacząć?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Chyba każda osoba uprawiająca czynnie sport niejednokrotnie miała kontuzję. W przypadku wielu dyscyplin, mimo dobrego przygotowania, jest to niemalże nieodłączny element treningu. W przypadku gdy mieliśmy pecha i ulegliśmy urazowi powinniśmy zacząć działania od znalezienia kliniki, która ma dobrych specjalistów, każdy przypadek rozpatruje indywidualnie i dostosowuje cały proces powrotu do naszych potrzeb. Jeśli niezbędna nam jest sportowa rehabilitacja Warszawa dysponuje dużym zapleczem specjalistów w tej dziedzinie, ale inne miasta również nie odbiegają w tej dziedzinie.

Kiedy zacząć rehabilitację?

Błędne jest myślenie, że rehabilitację możemy zacząć dopiero po wyleczeniu urazu. Takie działanie bardzo opóźni powrót do sprawności i spowoduje zastanie tkanek. W większości przypadków powinniśmy rozpocząć ćwiczenia w kilka dni od doprowadzenia do urazu, oczywiście musimy to zrobić pod okiem profesjonalisty. Nie warto ryzykować nadwyrężeniem uszkodzonych partii ciała, samemu komponując trening.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są przyczyny wad wzroku? Poznaj najpopularniejsze
Jakie są przyczyny wad wzroku? Poznaj najpopularniejsze
Istnieje wiele przyczyn powstawania wad wzroku. Niektóre z najczęstszych to: starzenie się, złe odżywianie, choroby oczu (np. jaskra), wypadki. Niezależnie […]
Polecamy