Szkolenie na spadochroniarza – jak wygląda i ile trwa?

Life & Style
szerokie-ramy
Szkolenie na spadochroniarza – jak wygląda i ile trwa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby znudzone skokami spadochronowymi w tandemie powinny zastanowić się nad profesjonalnym szkoleniem. Uzyskane podczas nauki i egzaminu umiejętności, a także certyfikaty pozwalają na samodzielne oddawanie prób, a nawet zostanie zawodowym instruktorem w przyszłości. Szkolenie AFF obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza z nich trwa około 8 godzin. Są podczas niej omawiane zagadnienia techniczne, analizy skoków oraz zasady bezpieczeństwa. Podczas nauki praktycznej kursant odbywa około 7-10 skoków. W tym czasie uczy się prawidłowej sylwetki w trakcie spadania, dowiaduje się, w którym momencie otworzyć spadochron i jak bezpiecznie wylądować. Częścią nauki jest również symulacja skoku w niewłaściwej pozycji. Dzięki temu kursant nabywa wiedzę, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami w przestworzach.

Co zrobić, aby skakać ze spadochronem samodzielnie?

Odbycie kursu AFF to pierwszy krok w drodze do zostania profesjonalnym skoczkiem. Nauka kończy się egzaminem, jednak aby skakać samodzielnie, trzeba odbyć jeszcze 50 prób pod okiem instruktora. Dopiero wtedy można ubiegać się o świadectwo kwalifikacji z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Mając takie uprawnienia, można samodzielnie skakać ze spadochronem. Szukając odpowiedniego szkolenia, warto zdecydować się na specjalistów ze strony http://www.skokwtandemie.pl/?name=szkolenia_spadochronowe_aff. Indywidualne podejście do kursanta to gwarancja sukcesu i szybkiego nabycia podstawowych umiejętności. Odbycie szkolenia i zdanie egzaminu jest najważniejsze, jeśli komuś zależy na zostaniu instruktorem w przyszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Amatorskie drukarki 3D – najlepszy wybór dla początkujących
Amatorskie drukarki 3D – najlepszy wybór dla początkujących
Drukowanie w trójwymiarze ma szerokie zastosowanie w przemyśle, motoryzacji, budownictwie, a nawet medycynie. Rynek amatorskich urządzeń również rośnie w siłę. […]
Polecamy