Jak można zostać nauczycielem kitesurfingu?

Life & Style
szerokie-ramy
Jak można zostać nauczycielem kitesurfingu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty wodne są jednym z lepszych sposobów na zdrowe spędzenie wolnego czasu. Nie tylko rozwijają ciało, ale zapewniają też wakacyjny wypoczynek i wyciszenie. Taki jest właśnie kitesurfing. Jak zostać jego nauczycielem i z jakimi problemami trzeba się zmierzyć?

Prowadzenie rozmowy na równi z prowadzeniem deski

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że bycie nauczycielem niezależnie od dziedziny wymaga oprócz perfekcyjnego opanowania nauczanej czynności, dobrych umiejętności miękkich. Mimo dobrego opanowania deski, należy mieć świadomość, że to, co dla instruktora wydaje się proste, nie jest takie dla kursanta i warto tłumaczyć krok po kroku nawet najprostsze elementy. Każdy ucząc się nowych rzeczy popełnia błędy i wymaga częstych powtórzeń. Droga nawet najlepszych nauczycieli wyglądała kiedyś podobnie, jak szlak ich uczniów. Dlatego oprócz rozmowy i dokładnego tłumaczenia, konieczne będą również wyrozumiałość i cierpliwość, gdy po raz kolejny u kursanta widać problemy z tym samym zestawem ćwiczeń. Oprócz wspomnianych, najważniejsza okaże się jednak pasja. Nauczyciel zafascynowany tym, co robi, zawsze osiągnie najwyższy poziom. Pozostaje to tylko kwestią czasu.

Co trzeba potrafić i kiedy można zacząć?

Umiejętności właściwe instruktorowi można wyczytać z zakładki https://www.kitecrew.pl/czym-jest-nauka-kitesurfingu/. Zacząć uczyć innych można właściwie w dowolnym momencie przy uzyskaniu pewności, że wszystkie elementy zostały już opanowane, a całość połączona z doświadczeniem i stażem na różnych spotach. Przed przystąpieniem do nauczania innych należy więc potrafić pracować nie tylko z ulubionym latawcem i deską, ale też z wieloma ich rodzajami, latawcami o różnej wielkości i mocy oraz deskami o różnych powierzchniach. Nie można zapomnieć też o licencji Polskiego Związku Kiteboardingu. Jeśli te elementy łączy się w całość, można spodziewać się satysfakcji i zadowolenia ze strony kolejnych adeptów kitesurfingu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przebiega zabieg wydłużania rzęs?
Jak przebiega zabieg wydłużania rzęs?
Zabieg wydłużania rzęs cieszy się sporą popularnością, ponieważ przynosi zadowalające efekty, nie będąc jednocześnie w żaden sposób inwazyjnym. Wystarczy znajomość […]
Polecamy