Dlaczego ludzie lubią rywalizację?

Life & Style
szerokie-ramy
Dlaczego ludzie lubią rywalizację?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rywalizacja jest dobra dla twojego zdrowia.

Konkurencja jest naturalną częścią życia i jest czymś, co wszyscy znamy. Niezależnie od tego, czy rywalizujesz z rodzeństwem o to, kto ułoży najwięcej klocków, czy próbujesz pokonać przyjaciela w rzutki, wszyscy mamy pragnienie rywalizacji.

Dzieje się tak dlatego, że rywalizacja może być niezwykle korzystna dla naszego samopoczucia. Motywuje nas do większego wysiłku, pomaga nam uczyć się nowych umiejętności i budować pewność siebie.

Ale dlaczego ludzie lubią rywalizację? I co sprawia, że chcemy rywalizować w pierwszej kolejności? Oto kilka powodów, dla których uwielbiamy rywalizację:

Sprawia, że czujemy się dobrze sami ze sobą

Rywalizacja daje nam możliwość popisania się swoimi umiejętnościami i udowodnienia, że jesteśmy lepsi od kogoś innego. Jeśli wygrasz, będziesz czuł się dumny z siebie; jeśli przegrasz, przynajmniej będziesz wiedział, że dałeś z siebie wszystko!

To daje nam zastrzyk adrenaliny

Nawet jeśli nie wygrywamy, rywalizacja nadal daje nam brzęczenie, ponieważ dostajemy adrenaliny, gdy jesteśmy pod presją lub wyzwanie siebie w jakikolwiek sposób.

Platforma benefitowa jest dobrym miejscem do stworzenia zdrowej rywalizacji między pracownikami firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie cechy powinny spełniać opony przeznaczone do motocykla?
Jakie cechy powinny spełniać opony przeznaczone do motocykla?
Motocykl to popularny pojazd jednośladowy wykorzystywany zarówno do jazdy po mieście, jak i w terenie. Niezwykle istotną rolę odgrywają w […]
Polecamy