Dlaczego ludzie lubią rywalizację?

Life & Style
szerokie-ramy
Dlaczego ludzie lubią rywalizację?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rywalizacja jest dobra dla twojego zdrowia.

Konkurencja jest naturalną częścią życia i jest czymś, co wszyscy znamy. Niezależnie od tego, czy rywalizujesz z rodzeństwem o to, kto ułoży najwięcej klocków, czy próbujesz pokonać przyjaciela w rzutki, wszyscy mamy pragnienie rywalizacji.

Dzieje się tak dlatego, że rywalizacja może być niezwykle korzystna dla naszego samopoczucia. Motywuje nas do większego wysiłku, pomaga nam uczyć się nowych umiejętności i budować pewność siebie.

Ale dlaczego ludzie lubią rywalizację? I co sprawia, że chcemy rywalizować w pierwszej kolejności? Oto kilka powodów, dla których uwielbiamy rywalizację:

Sprawia, że czujemy się dobrze sami ze sobą

Rywalizacja daje nam możliwość popisania się swoimi umiejętnościami i udowodnienia, że jesteśmy lepsi od kogoś innego. Jeśli wygrasz, będziesz czuł się dumny z siebie; jeśli przegrasz, przynajmniej będziesz wiedział, że dałeś z siebie wszystko!

To daje nam zastrzyk adrenaliny

Nawet jeśli nie wygrywamy, rywalizacja nadal daje nam brzęczenie, ponieważ dostajemy adrenaliny, gdy jesteśmy pod presją lub wyzwanie siebie w jakikolwiek sposób.

Platforma benefitowa jest dobrym miejscem do stworzenia zdrowej rywalizacji między pracownikami firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich sytuacjach może nam się przydać rozrusznik samochodowy?
W jakich sytuacjach może nam się przydać rozrusznik samochodowy?
Rozrusznik jest urządzeniem służącym do uruchamiania silnika samochodowego. Dzięki niemu energia elektryczna zamieniana jest w pracę mechaniczną wykonywaną przez ten […]
Polecamy