Co spakować na wakacje z psem?

Life & Style
szerokie-ramy
Co spakować na wakacje z psem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć podróż ze zwierzakiem trudno porównać do tej z dzieckiem, to można doszukiwać się między nimi pewnych podobieństw. Pokrewieństwo leży między innymi w przygotowaniu wakacyjnej wyprawki dla psa, która pozwoli mu na wygodną podróż i odpowiedni wypoczynek. Co spakować na urlop ze zwierzakiem? Czy miska i legowisko dla psa wystarczą? Podpowiadamy.

Podstawowe akcesoria dla psa

Na co dzień można nie zauważyć, jak dużo psich gadżetów znajduje się w domu. Jednak już podczas pakowania na wakacje okazuje się, że potrzebnych na wyjeździe przedmiotów dla pupila jest naprawdę sporo. Wakacyjna walizka z akcesoriami dla psów powinna zawierać miskę i zapas karmy. W odróżnieniu od ludzkiego jedzenia, psie przysmaki nie są dostępne we wszystkich miejscowościach turystycznych, dlatego warto je mieć ze sobą. 

Nie można zapomnieć też o podróżnej butelce z wodą. Pies powinien mieć stały dostęp do świeżego napoju, w czym pomóc mogą specjalne podajniki dla zwierząt. Pod nos pupila leci tyle wody, na ile ten akurat ma ochotę, stąd nie ma mowy o zachlapanej tapicerce w aucie, czy podłodze w pociągu. Na wakacje polecamy też zabrać ze sobą ulubiony kocyk lub legowisko psa. Pomoże mu to odnaleźć się w nowym miejscu i spokojnie przespać noc.

Psie wakacje pod znakiem zabawy

W psiej walizce nie może zabraknąć zabawek. Gryzak, piłeczka, czy plastikowy patyk zajmą pupilowi czas w trakcie podróży i nie pozwolą na nudę po dotarciu na miejsce. O czym jeszcze nie można zapomnieć? Właściciele pupili przyjmujących leki powinni zabrać ze sobą zapas tabletek lub zastrzyków zaleconych przez weterynarza. Powinni o tym pamiętać w szczególności ci opiekunowie psów, których podopieczni cierpią na zwierzęce alergie – np. na ukąszenia owadów. Wakacyjna beztroska nie może się zamienić w mrożący krew w żyłach horror!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki sprzęt jest niezbędny w okulistyce?
Jaki sprzęt jest niezbędny w okulistyce?
Medycyna dzieli się na wiele dziedzin. Wszystkie z nich są istotne, ale niektóre można uznać za ważniejsze od całej reszty. […]
Polecamy