Krótkie omówienie poziomów nauczania

Life & Style
szerokie-ramy
Krótkie omówienie poziomów nauczania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nauka języka obcego, bez względu na to o jakim języku mowa odbywa się na pewnych poziomach. Wyżej wspomniane określone są wg skali Rady Europy, która wyróżnia ich sześć. W tym artykule omówimy w dużym skrócie, jakiego zakresu wiedzy będzie wymagała nauka języka polskiego na poszczególnych poziomach.

Stopnie znajomości języka od A1 do C1

Przygodę z nauką języka obcego każdy zaczyna od poziomu A1 zwanego również początkującym. Na tym etapie kursant potrafi się przedstawić, a także stosuje potoczne wyrażenia i zwroty oraz udziela odpowiedzi na podstawowe pytania i potrafi je również zadać. Poziom A2, zwany podstawowym, wymaga od kursanta umiejętności porozumienia się w prostych sytuacjach życiowych. Ponadto, zna on i potrafi stosować podstawowe zagadnienia gramatyczne. Opanowanie języka na poziomie B1, czyli średniozaawansowanym, jak i B2 (ponad średniozaawansowanym) skłania kursanta do płynnego wypowiadania się na określone tematy i rozumienie przekazu bardziej złożonych wypowiedzi. Poziom C1 będący poziomem zaawansowanym to ten etap, kiedy kursant posługuje się językiem obcym tak, jakby był to jego język ojczysty.

Każdy z powyższych poziomów można osiągnąć poprzez uczestnictwo w kursie językowym np. tu https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/kursy-i-cennik/. Warto skorzystać z wyżej wspomnianego, ponieważ pod okiem profesjonalistów łatwiej będzie zdobyć określone poziomy znajomości języka obcego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Programowanie robotów – co warto wiedzieć?
Programowanie robotów – co warto wiedzieć?
Automatyzacja procesów produkcyjnych jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną robotyki. Zastosowanie robotów pozwala na zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych oraz poprawę kontroli […]
Polecamy