Suplementy i odżywki dla sportowców – czy warto je stosować?

Life & Style
szerokie-ramy
Suplementy i odżywki dla sportowców – czy warto je stosować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organizm każdego sportowca ze względu na intensywny wysiłek ponosi znaczne straty energetyczne, co skutkuje zwiększeniem zapotrzebowania na witaminy, minerały, a także makroskładniki. W celu uzupełnienia tych elementów warto z pewnością stosować rozmaite suplementy. Niektóre z nich podnoszą ogólną wytrzymałość, inne pomagają rozbudować masę mięśniową, a jeszcze inne dodają energii. Godne polecenia są zwłaszcza odżywki białkowe, które można kupić m.in. w tym sklepie online: https://goodpower.eu/pl/.

Wskazana jest rozwaga 

Wspomniane we wstępie odżywki dostarczają organizmowi białko w dużej ilości, które jest niezbędne do prawidłowego wzrostu mięśni. Dzięki ich przyjmowaniu realne staje się uzyskanie pożądanych efektów sylwetkowych. Wartościowym dodatkiem do diety jest ponadto kreatyna w formie monohydratu, ewentualnie jabłczanu. Odpowiada ona przede wszystkim za właściwą syntezę białek, ale też przyspiesza regenerację potreningową i poprawia wytrzymałość, wydłużając tym samym czas wykonywania ćwiczeń. Oto pozostałe suplementy, które zasługują na uwagę:

– kofeina w kapsułkach – zwiększa wydolność organizmu,

– beta-alanina – reguluje gospodarkę kwasowo-zasadową,

– witamina C – wspomaga układ odpornościowy, eliminuje wolne rodniki i niweluje ryzyko kontuzji,

– nienasycone kwasy Omega-3 – działają przeciwzapalnie i stymulują wzrost komórek nerwowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób dobrze zabezpieczyć dom przed wilgocią?
W jaki sposób dobrze zabezpieczyć dom przed wilgocią?
Jednym z największych wrogów każdego domu jest wilgoć. Powoduje ona bowiem niszczenie elementów konstrukcyjnych, osłabia izolację termiczną (co przekłada się […]
Polecamy