Jak zabezpieczyć walizkę na czas podróży samolotem?

Każdy z nas uwielbia podróżować, jednak długi przelot samolotem może być trochę problematyczny. Często się słyszy, że komuś zgubił się bagaż albo w trakcie przewozu walizka nie wytrzymała warunków. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji, dotyczących dobrego zabezpieczenia walizki przed planowaną podróżą samolotem.

Dlaczego materiał jest ważny?

Bardzo ważnym elementem jest materiał, z którego wykonano walizkę, ponieważ podczas załadunku do luku bagażowego nie mamy kontroli nad tym, co się z nią dzieje. W tym czasie jest narażona na zniszczenie, dlatego materiał odgrywa tutaj istotną rolę. Warto zainwestować w lepszą walizkę, która będzie odporna na wgniecenia i zarysowania, aby posłużyła nam na wiele lat.
Rodzaje walizek z którymi możesz się spotkać

Walizka ABS

ABS (kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy) to twarde tworzywo, będące jednocześnie bardzo lekkie. Walizka ABS jest również stosunkowo tania, przez co przyciągają uwagę osób, które nie planują wydania dużej kwoty na samą walizkę. Jedynym minusem jest niewielka elastyczność materiału. Pod wpływem dużego nacisku może pęknąć.

Walizka z poliwęglanu

Poliwęglan (policarbon) wyróżnia się wysoką elastycznością – przez co bardzo łatwo pozbyć się jakichkolwiek wgnieceń – niewielką wagą oraz wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Minusem jest wyższa cena, ale jeśli kochasz podróże, taka walizka na pewno nie zawiedzie Cię przez lata.

Walizka z polipropylenu

Polipropylen jest tworzywem o wyższej wytrzymałości niż ABS oraz materiałem tańszym od poliwęglanu, przez co można go nazwać kompromisem pomiędzy dwoma poprzednimi materiałami. Z pewnością zadowoli osoby, które szukają dobrej walizki w przystępnej cenie.

Pamiętaj o odpowiednim zamknięciu bagażu

Gdy myślisz o zabezpieczeniu walizki, pierwszym, co przychodzi do głowy, jest kłódka. Jednak używanie kłódki do walizki to nienajlepszy pomysł. Obecnie standardem są walizki z zamkiem TSA (z ang. Travel Sentry Approved – międzynarodowy standard bezpiecznego podróżowania). Posiadają specjalny szyfr, który znają wyłącznie upoważnione osoby. Dlatego w przypadku kontroli celnej można wygodnie i sprawnie zamknąć i otworzyć walizkę. Jeżeli użyjesz kłódki na zamek, kontroler celny będzie musiał ją przeciąć.

Dodaj komentarz

4 × 2 =