Jak przygotować łódź przed wędkowaniem?

Zainteresowania
szerokie-ramy
Jak przygotować łódź przed wędkowaniem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest wiele osób będących zapalonymi wędkarzami. Bardzo często łowią one ryby bezpośrednio z łódki, którą wypływają na środek jeziora. Taka jednostka powinna zostać za każdym razem odpowiednio przygotowana przed wędkowaniem, tak aby gwarantowała użytkownikowi pełne bezpieczeństwo oraz optymalny komfort. Nie obejdzie się choćby bez wyposażenia jej w solidną kotwicę żeliwną, dostępną m.in. na https://www.szopeneria.pl/pl/p/Kotwica-wedkarska-GRZYBEK-20-LBS-9-kg/11802.

Pamiętajmy o stosownym oznakowaniu 

Każda łódka wędkarska (o długości kadłuba do 3,5 m) przed wodowaniem musi zostać koniecznie sprawdzona pod kątem szczelności, a także wyposażona w szereg niezbędnych elementów spełniających podstawowe wymagania techniczne. Mowa tutaj w szczególności o porządnej kamizelce ratunkowej (stanowi zabezpieczenie w sytuacji przypadkowego wypadnięcia za burtę), odbijaczu chroniącym burty przed uszkodzeniem, bosaku służącym do odpychania bądź przyciągania jednostki, apteczce pierwszej pomocy ze środkami potrzebnymi w razie urazu, skaleczenia lub złamania, kole ratunkowym z nietonącą linką oraz odbiorniku GPS.

Ponadto zaleca się zweryfikowanie sprawności silnika, zabranie ze sobą dokumentów rejestracyjnych łodzi, a ponadto zadbanie o czytelne oznakowanie całej konstrukcji poprzez umieszczenie na niej dokładnej nazwy i symbolu rozpoznawczego. Napisy powinny mieć minimum 10 cm i być namalowane wodoodporną farbą olejną (ewentualnie naklejone). Warto pamiętać o tym, że za brak należytego wyposażenia łódki wędkarskiej grozi nam mandat w wysokości nawet 500 zł. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podróż taxi – jakie ma zalety ten środek transportu?
Podróż taxi – jakie ma zalety ten środek transportu?
Taksówki to świetny sposób na przemieszczanie się. Mogą być o wiele szybsze niż transport publiczny, zwłaszcza jeśli się spieszysz lub […]
Polecamy