Jak tworzyć wysokiej jakości filmy z lotu ptaka?

Zainteresowania
szerokie-ramy
Jak tworzyć wysokiej jakości filmy z lotu ptaka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filmy wykonane z lotu ptaka słyną z pięknych, zapierających dech w piersiach ujęć i umożliwiają zobaczenie świata w zupełnie innej perspektywie. Stąd też zrodziła się potrzeba wykonania takiego rodzaju ujęć przez wielu wielbicieli fotografii oraz natury. Przygotowanie się jednak do tego rodzaju przedsięwzięcia wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu i przejścia szkolenia z jego obsługi. W jaki zatem sposób wykonać film z lotu ptaka, który zadowoli jakością i jednocześnie pokaże zupełnie inne spojrzenie na świat?

Drony i ich obsługa

Podstawowym narzędziem wykorzystywanym do tego typu przedsięwzięć są drony. Są to bezzałogowe maszyny latające, które sterowanie są zdalnie z ziemi. Na rynku występują różne ich rodzaje. Można je nabyć na stronie https://www.drony.net/category/drony-dji.

Drony dzielą się na amatorskie oraz profesjonalne. Podstawowym wyznacznikiem jest cena, komfort sterowania oraz jakość wykonywanych ujęć. Do stworzenia wysokiej jakości filmu potrzebny jest sprzęt z bardzo dobrą kamerą – warto zwrócić uwagę na jej parametry. Na jakość wpłynie również prędkość oraz stabilność sprzętu w powietrzu. Nie warto zatem oszczędzać na urządzeniu.

Podstawą dobrych ujęć jest odpowiednie sterowanie. W tym celu warto przejść szkolenie z osobą zaznajomioną z obsługą drona oraz poćwiczyć na jakieś pustej przestrzeni. Największe ryzyko stanowi wplątanie się sprzętu w drzewa, spadnięcie bądź uderzenie w jakiś obiekt. Stąd też obsługa urządzenia wymaga doświadczenia i pewności siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Materiały kompozytowe – gdzie znajdują swoje zastosowanie w budownictwie
Materiały kompozytowe – gdzie znajdują swoje zastosowanie w budownictwie
Kompozyty są materiałami, które złożone są z co najmniej dwóch materiałów zwanych komponentami. Są one ze sobą celowo połączone metodami […]
Polecamy