Zakup nowego odkurzacza – czy warto inwestować w wersję na worki?

Life & Style
szerokie-ramy
Zakup nowego odkurzacza – czy warto inwestować w wersję na worki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkurzacz to urządzenie niezbędne w każdym domu. Osoba, które chce je kupić, ma do wyboru dwa modele – workowy oraz bez worka. Który jednak wybrać?

Odkurzacz workowy a bezworkowy

Użytkownik w trakcie korzystania z odkurzacza nie odczuwa zbytnio różnicy, z jakim jego typem ma do czynienia. Staje się ona widoczna, podczas opróżniania zanieczyszczeń z urządzenia. W przypadku tradycyjnego odkurzacza, trafiają one do papierowego lub tkanego worka. Należy go co jakiś czas wymieniać. Odkurzacz bezworkowy posiada z kolei na stałe zamontowany pojemnik na odpady. Trzeba go regularnie opróżniać oraz oczyszczać filtr. 

Czy jest sens kupić odkurzacz na worki?

Odkurzacz bezworkowy to nowinka na rynku. To może sprawiać wrażenie, że urządzenie działa lepiej. Warto jednak pamiętać, że w obu przypadkach należy pozbyć się zanieczyszczeń z odkurzacza. W przypadku urządzenia bezworkowego, należy otworzyć pojemnik i wysypać z niego zawartość. Jest to ryzyko, że odpady pobrudzą powierzchnię dookoła nas. Kurz i pył mogą przy okazji wywołać reakcję alergiczną. Worki do odkurzacza są szczelne i dużo bardziej higieniczne. Dobrze mieć także na uwadze, że odkurzacz na worki działa ciszej. Jak widać, odkurzacz bezworkowy niekoniecznie jest lepszą alternatywą. Kupując odkurzacz, z pewnością warto zainwestować w tradycyjną wersję na worki, która jest bardziej higieniczna i sprawia, że urządzenia nie trzeba czyścić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną – czym się charakteryzują?
Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną – czym się charakteryzują?
Drzwi wewnętrzne z regulowaną ościeżnicą to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu lub pieniędzy na zakup kilku kompletów […]
Polecamy