Jak tanio dostać się do Barcelony?

Life & Style
szerokie-ramy
Jak tanio dostać się do Barcelony?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Barcelona to stolica hiszpańskiej Katalonii i jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów europejskich miast. O jego popularności decyduje przede wszystkim ogrom interesujących zabytków i atrakcji, a także słoneczna pogoda. Można się tam bez problemu dostać z Polski tanimi liniami lotniczymi. Jeśli zaś chodzi o dojazd z lotniska do centrum, to warto skorzystać z usług tego konkretnego przewoźnika: https://transport-barcelona.pl/, ponieważ dysponuje on flotą nowoczesnych i komfortowych busów. 

Doskonała destynacja na weekend i nie tylko 

Zdecydowanie najbardziej ekonomicznym sposobem dotarcia do Barcelony jest skorzystanie z usług tanich linii lotniczych, które regularnie obsługują połączenia z największymi polskimi miastami (np. Warszawą, Krakowem i Gdańskiem). Najlepiej zarezerwować bilet przynajmniej miesiąc przed planowanym odlotem, ponieważ zapłacimy wówczas maksymalnie 500 zł od osoby w obie strony (łącznie z bagażem rejestrowanym).

Po wylądowaniu konieczny jest jeszcze dojazd do centrum Barcelony z El Prat de Llobregat, czyli lotniska oddalonego o około 10 km. Wyjątkową tanią opcją jest w tym przypadku skorzystanie z nowej linii metra, zahaczającej o dwa terminale – 1 oraz 2. Koszt biletu wynosi bowiem zaledwie 4,50 Euro. Alternatywnym, ale równie ekonomicznym rozwiązaniem jest przejazd koleją RENFE za 4,10 Euro, a także wynajęcie miejsca w busie za 5,90 euro. Wybór konkretnego środka transportu zależy tak naprawdę w dużej mierze od lokalizacji naszego hotelu i indywidualnych preferencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybierać dobre prezenty?
Jak wybierać dobre prezenty?
Na świecie nie ma chyba człowieka, który nie lubi otrzymywać prezentów. Okazji, by podarować prezent jest wiele, należy jednak pamiętać, […]
Polecamy