Jak tanio dostać się do Barcelony?

Life & Style
szerokie-ramy
Jak tanio dostać się do Barcelony?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Barcelona to stolica hiszpańskiej Katalonii i jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów europejskich miast. O jego popularności decyduje przede wszystkim ogrom interesujących zabytków i atrakcji, a także słoneczna pogoda. Można się tam bez problemu dostać z Polski tanimi liniami lotniczymi. Jeśli zaś chodzi o dojazd z lotniska do centrum, to warto skorzystać z usług tego konkretnego przewoźnika: https://transport-barcelona.pl/, ponieważ dysponuje on flotą nowoczesnych i komfortowych busów. 

Doskonała destynacja na weekend i nie tylko 

Zdecydowanie najbardziej ekonomicznym sposobem dotarcia do Barcelony jest skorzystanie z usług tanich linii lotniczych, które regularnie obsługują połączenia z największymi polskimi miastami (np. Warszawą, Krakowem i Gdańskiem). Najlepiej zarezerwować bilet przynajmniej miesiąc przed planowanym odlotem, ponieważ zapłacimy wówczas maksymalnie 500 zł od osoby w obie strony (łącznie z bagażem rejestrowanym).

Po wylądowaniu konieczny jest jeszcze dojazd do centrum Barcelony z El Prat de Llobregat, czyli lotniska oddalonego o około 10 km. Wyjątkową tanią opcją jest w tym przypadku skorzystanie z nowej linii metra, zahaczającej o dwa terminale – 1 oraz 2. Koszt biletu wynosi bowiem zaledwie 4,50 Euro. Alternatywnym, ale równie ekonomicznym rozwiązaniem jest przejazd koleją RENFE za 4,10 Euro, a także wynajęcie miejsca w busie za 5,90 euro. Wybór konkretnego środka transportu zależy tak naprawdę w dużej mierze od lokalizacji naszego hotelu i indywidualnych preferencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie przedmioty budowlane mogą posłużyć jako dekoracja?
Jakie przedmioty budowlane mogą posłużyć jako dekoracja?
Istnieje wiele opcji dekorowania domu. Jednym z najlepszych sposobów, aby dodać trochę osobowości do swojej przestrzeni jest użycie materiałów budowlanych […]
Polecamy