Czym są urządzenia pneumatyczne i jak są zbudowane?

Technologia
szerokie-ramy
Czym są urządzenia pneumatyczne i jak są zbudowane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne urządzenia pneumatyczne z roku na rok zyskują na popularności. Do powszechnie wykorzystywanych zaliczamy zwłaszcza szlifierki, wkrętarki, klucze udarowe, młotki, smarownice, dłuta, gwoździarki, nitownice, pistolety natryskowe, a także rozbudowane systemy przemysłowe. Ze względu na nieskomplikowaną budowę są to sprzęty raczej mało awaryjne, ale czasami jakiś element ulega w nich naturalnemu zużyciu bądź uszkodzeniu mechanicznemu. W produkcji komponentów wymiennych do różnych układów pneumatycznych specjalizuje się profesjonalna firma Hydrotop z Sierpca. 

Duże ułatwienie w warsztacie, zakładzie produkcyjnym i przydomowym garażu

Przeciętne urządzenie pneumatyczne składa się z wytrzymałej obudowy, silnika napędowego (łopatkowego lub turbinowego), wrzecion odpowiedzialnych za przenoszenie energii, kompresora, elementu wykonawczego (np. wiertła, rurki natryskowej) oraz zaworu doprowadzającego sprężone powietrze. Zasada działania opiera się w tym przypadku na wtłoczeniu powietrza do wnętrza cylindra, gdzie zostaje znacznie podniesione jego ciśnienie, co pozwala na bezproblemowe przeprowadzenia konkretnej czynności. Kluczową zaletą omawianych sprzętów jest ich kompaktowy rozmiar, przekładający się bezpośrednio na komfort oraz łatwość eksploatacji. Dlatego też świetnie sprawdzają się w trakcie działań realizowanych przez dłuższy czas i w sytuacji, gdy trzeba dotrzeć do trudno dostępnego miejsca. Drugi niewątpliwy atut to zwiększone bezpieczeństwo pracy wynikające z braku komponentów elektrycznych (minimalne ryzyko porażenia prądem, zapylenia ognia itp.). Na koniec warto jeszcze wspomnieć o ponadprzeciętnej odporności na złe warunki pogodowe, świetnej wydajności i minimalnej awaryjności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bawełna i jej wykorzystanie w branży odzieżowej
Bawełna i jej wykorzystanie w branży odzieżowej
Ubrania to nieodłączna część naszego życia, ale tylko mały odsetek populacji interesuje się, z czego wykonane są ich stylizacje. Tymczasem […]
Polecamy