Jak zbudować taras od podstaw?

Taras to jeden z najchętniej stawianych obiektów obok domów jednorodzinnych. Stanowi bowiem doskonałe miejsce do zrelaksowania się, a także urządzania popołudniowych imprez dla członków rodziny i znajomych (np. z grillem w roli głównej). Budowa tej specyficznej konstrukcji nie jest zadaniem zbyt łatwym, ponieważ wymaga posiadania przynajmniej podstawowych umiejętności w zakresie majsterkowania. Obecnie szczególnie dużą popularnością cieszą się tarasy stworzone z wytrzymałych desek kompozytowych, dostępnych m.in. w ofercie firmy, którą znajdziemy pod adresem https://dobretarasy.pl/kategoria-produktu/deski-kompozytowe/.

Instrukcja krok po kroku dla amatorów

Wspomniane we wstępie deski kompozytowe to produkty powstałe z połączenia naturalnego drewna i syntetycznych żywic. Są wyjątkowo ciepłe w dotyku, estetycznie się prezentują oraz wykazują wysoką odporność na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne i szkodniki. Aby wybudować z nich porządny taras, należy w pierwszej kolejności odpowiednio przygotować podłoże poprzez jego wyrównanie, a następnie wylanie betonu (o spadku około 3%, tak aby bez problemu spływała woda). Kolejny istotny etap to rozmieszczenie legarów. Powinny być od siebie oddalone na odległość co najmniej 40 centymetrów, gdyż zagwarantuje to optymalną stabilność nawierzchni. Oto pozostałe niezbędne kroki:

– precyzyjne przykręcenie legarów do podłoża z wykorzystaniem dedykowanych kołków rozporowych (koniecznie z płaskimi łbami),

– przytwierdzenie desek kompozytowych do legarów za pomocą solidnych śrub,

– przycięcie wszystkich desek do równej krawędzi (jeśli istnieje taka potrzeba,

– zamocowanie listwy maskującej w celu atrakcyjnego wykończenia tarasu.

Dodaj komentarz