Jak zabezpieczyć progi samochodowe?

Lakiery stosowane we współczesnych samochodach pozbawione są ołowiu i innych metali ciężkich, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Niestety są również bardziej miękkie i podatne na uszkodzenia oraz korozję. Miejscem szczególnie wrażliwym na odpryski i zarysowania są progi. Aby uniknąć ich zniszczenia, warto stosować odpowiednie zabezpieczenia.

Stosowanie preparatów zabezpieczających

Progi samochodowe to miejsce szczególnie narażone na niszczące działanie wody, błota, a także kurzu. Drobinki piasku znajdujące się pod podeszwami butów działają niczym papier ścierny i stopniowo przyczyniają się do degradacji lakierowanej powierzchni. Brak działania może doprowadzić do pojawienia się ognisk korozji. Jednym ze sposobów na uniknięcie tego rodzaju problemów jest stosowanie nowoczesnych preparatów zabezpieczających. W sprzedaży dostępne są również przeźroczyste folie na progi. Skutecznie może okazać się także nałożenie na lakier powłoki ceramicznej.

Efektowne nakładki na progi

Osoby, które szukają efektownego i taniego sposobu na zabezpieczenie tych wrażliwych elementów, mogą zdecydować się na montaż nakładek na progi. Informacje o tego rodzaju elementach znaleźć można na stronie https://sklep-tuningowy.pl/pl/1481-nakladki-na-progi. Nakładki dostępne są w różnych kolorach, a największą popularnością cieszą się czarne, srebrne lub białe. Wysokiej jakości produkty wykonuje się z kwasoodpornej stali wycinanej laserowo. Tego rodzaju materiał jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferyczny. Laserowe cięcie sprawia, że nakładka idealnie pasuje do dedykowanego modelu samochodu. Prawidłowo zamocowane nakładki wyglądają estetycznie i stanowią skuteczne zabezpieczenie progów.

Dodaj komentarz

4 × dwa =