Lampy ułatwiające jazdę po zmroku

Technologia
szerokie-ramy
Lampy ułatwiające jazdę po zmroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda w nocy i w warunkach ograniczonej widoczności jest szczególnie niebezpieczna. Dla naszego auta, ale też zdrowia i życia niebezpieczne są zarówno nierówne i dziurawe drogi, zwierzęta, jak i przeszkody przydrożne. Dla własnego bezpieczeństwa warto więc zainwestować w dodatkowe oświetlenie, które zwiększy widoczność.

Należy pamiętać, że kupując lampę ułatwiającą jazdę po zmroku należy wybrać taką z odpowiednimi parametrami. Nie tylko powinna być odpowiednia do naszego pojazdu, ale również ważna jest jej jakość i wytrzymałość. Powinniśmy również sprawdzić jak jasno świeci lampa i jakie żarówki są niezbędne do korzystania z niej. Warto pamiętać o warunkach gwarancji lamp i zalecanego przez producenta użycia.

Bez widoczności jak bez ręki, ale co na to prawo?

Pamiętajmy, że dodatkowe lampy ułatwiające jazdę po zmroku jeśli nie są przewidziane przez producenta pojazdu, nie powinny być elementem wyposażenia auta na drogach publicznych. Przy kontroli (nawet jeśli praktycznie niemożliwej w nocy) możemy mieć zatrzymany nawet dowód rejestracyjny. Ponadto możemy oślepiać innych kierowców. Tak więc dodatkowe lampy, które mają ułatwić jazdę po zmroku powinny być stosowane przez profesjonalistów (czy to na budowie i remontach, czy na drogach leśnych przy wycinkach) oraz przez offroadowców, zmuszonych do offroadu przez takie ukształtowanie terenu drogi do domu, pracy lub hobbistycznych. Pamiętając o tym wszystkim, warto przejrzeć ofertę dobrego dystrybutora lamp ułatwiających jazdę po zmroku, jak na przykład: http://detoxled.pl/led-bar-zakrzywione-c-15.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich firmach może być przydatny wózek transportowy?
W jakich firmach może być przydatny wózek transportowy?
Wózki transportowe znajdują przede wszystkim zastosowanie, gdy przewozimy przedmioty o mniejszych lub większych gabarytach (np. meble, sprzęt AGD, palety, skrzynie, […]
Polecamy