Wypadek samochodowy – na jakich zasadach oblicza się wysokość odszkodowania?

Technologia
szerokie-ramy
Wypadek samochodowy – na jakich zasadach oblicza się wysokość odszkodowania?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wbrew powszechnemu przekonaniu odszkodowany ma realny wpływ na ustalanie wysokości odszkodowania. Ubezpieczone osoby mają szereg możliwości pozwalających uzyskać satysfakcjonującą kwotę. Podpowiadamy, jak obliczyć wysokość odszkodowania.

Zasady obliczania kwoty odszkodowania

Ustalanie kwoty odszkodowania po wypadku samochodowym składa się na kilka czynności. Po pierwsze konieczne będą oględziny pojazdu. Zazwyczaj odbywa się to w terminie do 7 dni od daty powiadomienia ubezpieczyciela. W przypadku niewielkich uszkodzeń to sam poszkodowany wykonuje fotografie, które je uwierzytelniają. Warto zadbać o uchwycenie najdrobniejszych szczegółów, dlatego zdjęcie powinno być wykonywane aparatem wysokiej jakości. W razie konieczności wymiany części należy pamiętać, że ubezpieczyciel powinien brać pod uwagę cenę oryginalnego wyposażenia danego modelu samochodu. Poszkodowany może nie zgadzać się z wyceną kosztów i złożyć stosowne odwołanie. Warto też kontrolować stawki pracowników wykorzystanego warsztatu. Ich wysokość jest zależna od regionu, w którym znajduje się warsztat, a nie od decyzji ubezpieczyciela. Więcej informacji na temat ustalania wysokości odszkodowania można uzyskać choćby na witrynie https://euroexpert.szczecin.pl/rzeczoznawca-online/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kombinezon – jak dobrać do figury?
Kombinezon – jak dobrać do figury?
Obecnie jednym z najbardziej modnych strojów damskich jest kombinezon. Prezentuje się on wyjątkowo oryginalnie, a jednocześnie gwarantuje optymalną wygodę podczas […]
Polecamy