Jak chronić ekran telefonu?

Technologia
szerokie-ramy
Jak chronić ekran telefonu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie smartfony są już powszechnie dostępne i stanowią gadżet bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Minusem tych urządzeń jest jednak to, iż są mocno podatne na uszkodzenia. Na upadku najczęściej cierpi ekran, więc warto go odpowiednio zabezpieczyć. Co może do tego posłużyć? 

Folia ochronna

Obecnie dość powszechnie stosowane są etui czy pokrowce na telefon, które chronią samą obudowę, lecz najbardziej newralgiczną częścią tych urządzeń jest ich front. Gdy sprzęt wypadnie z rąk to właśnie ekran może ucierpieć najbardziej w kontakcie z twardym podłożem, a ewentualna naprawa może być dość problematyczna i kosztowna. Warto pamiętać, że w razie konieczność wymiany tego elementu, wyświetlacze LCD można zamówić w internecie, np. na https://gsmok.pl/031,czesci_telefonow_-_serwis. Podstawowym gadżetem zabezpieczającym przednią część telefonu jest natomiast folia ochronna. Uchroni ona szybkę przed zarysowaniem, lecz trzeba się liczyć z tym, iż nie jest ona wyjątkowo trwała. Może zatem zajść konieczność wymieniania takiej osłony co jakiś czas, ale tego typu folie są za to niedrogie i łatwe do założenia. 

Mocniejsze zabezpieczenie

Jeszcze skuteczniejszą formą ochrony ekranu smartfona jest szkło hartowane. Zdecydowanym atutem tego rozwiązania jest wysoka wytrzymałość na uderzenia oraz zarysowania, więc nawet w razie upadku – wyświetlacz może pozostać nienaruszony. Takie szkła są też robione pod konkretne modele telefonów, więc są idealnie dopasowane do ekranu. Ich duży wybór można znaleźć na GSMOK.pl. Takie zabezpieczenie w żaden sposób nie wpływa na jakość widzianego obrazu, a stanowi znaczącą ochronę przed uszkodzeniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinno być wykorzystywane podczas remontu drogi, aby ruch przebiegał płynnie i bezpiecznie?
Co powinno być wykorzystywane podczas remontu drogi, aby ruch przebiegał płynnie i bezpiecznie?
Remont drogi bywa powodem skomplikowanych sytuacji na drodze. Pasy często są wtedy wyłączone z ruchu, przez co trzeba omijać różne […]
Polecamy