Jakie kroki można podjąć, w celu odzyskania utraconego zęba?

Utrata zęba oznacza dla jego byłego posiadacza liczne problemy. Związane są one nie tylko z estetyką, lecz również z fizjologią. Brak zęba oznacza bardzo często problemy ze zgryzem, spowodowane zmianami rozłożenia sił żucia w jamie ustnej. W wielu wypadkach należy liczyć się również ze stopniową degradacją sąsiednich zębów – mogą one ulegać szybszemu starciu lub pochylać się w kierunku powstałej luki.

Uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Z tego względu specjaliści zalecają, by w miarę szybko uzupełniać powstałe w uzębieniu ubytki. Natychmiastowa reakcja pozwala przykładowo na znaczące przyspieszenie procedury wszczepienia implantów. Do niedawna była ona dostępna w nielicznych placówkach, obecnie gabinety tego typu można spotkać w dzielnicach wielu miast w Polsce. Przykładowo jeżeli idzie o gabinety lekarzy, takich jak dentysta Rataje Poznań oferują również wszechstronny wachlarz specjalistycznych zabiegów implantologicznych, jak lokalizacje mieszczące się w ścisłym centrum miasta.

Inną opcją uzupełnienia ubytków w uzębieniu jest zastosowanie mostów protetycznych. Ma to sens zwłaszcza w sytuacjach, w których dochodzi do utraty kilku sąsiadujących zębów. Mankamentem rozwiązania może być dla niektórych osób konieczność oszlifowania sąsiednich, często zdrowych zębów, lecz warto nadmienić, że zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, a sama procedura medyczna pozwala na uzyskanie efektów w krótkim czasie.

Dodaj komentarz