Pomoc w leczeniu jakich schorzeń oferują ośrodki rehabilitacyjne?

Medycyna
szerokie-ramy
Pomoc w leczeniu jakich schorzeń oferują ośrodki rehabilitacyjne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szpitale i oddziały o specjalności rehabilitacyjnej udzielają pomocy pacjentom dotkniętym schorzeniami narządu ruchu. Pracują w nich głównie specjaliści z zakresu rehabilitacji medycznej oraz ortopedii. Przeprowadzane są zajęcia fizjoterapeutyczne oraz drobne zabiegi lekarskie i pielęgniarskie. Ośrodek rehabilitacyjny to miejsce świadczące całodobową opiekę medyczną, łącznie z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem. Dla każdego pacjenta na podstawie zaleceń lekarskich, rozpisywany jest szczegółowy plan terapii, wraz z uwzględnieniem celów i oczekiwanych efektów. Holistyczne podejście do pacjenta zapewnione jest przez współpracę wszystkich fizjoterapeutów pracujących z danym kuracjuszem.

Fizjoterapia pomocna w leczeniu chorób układu nerwowego

Schorzenia mające swe źródło w wadliwym działaniu układu nerwowego, wymagają nie tylko leczenia farmakologicznego, ale także oddziaływań terapeutycznych. Jednym z takich schorzeń jest dystonia, objawiająca się mimowolnymi skurczami mięśni, w efekcie których chory wykonuje nienaturalne ruchy skręcające lub wyginające. Celem rehabilitacji w przypadku pacjentów z dystonią jest ograniczenie tych ruchów, korekcja postawy, zmniejszenie bólu oraz niedopuszczanie do przykurczów. Dzięki regularnej i kompleksowej terapii zajęciowej, chorzy na dystonię mogą znacząco poprawić jakość swojego życia i codziennie funkcjonowanie. W szpitalu rehabilitacyjnym uzyskają dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb pomoc, w radzeniu sobie z tą uciążliwą i wciąż nieuleczalną chorobą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prawda i mity o ekogroszku
Prawda i mity o ekogroszku
Ekogroszek to obecnie jeden z najchętniej wybieranych materiałów opałowych do ogrzewania domów jednorodzinnych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim ekologicznemu charakterowi, […]
Polecamy