Pomoc w leczeniu jakich schorzeń oferują ośrodki rehabilitacyjne?

Medycyna
szerokie-ramy
Pomoc w leczeniu jakich schorzeń oferują ośrodki rehabilitacyjne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szpitale i oddziały o specjalności rehabilitacyjnej udzielają pomocy pacjentom dotkniętym schorzeniami narządu ruchu. Pracują w nich głównie specjaliści z zakresu rehabilitacji medycznej oraz ortopedii. Przeprowadzane są zajęcia fizjoterapeutyczne oraz drobne zabiegi lekarskie i pielęgniarskie. Ośrodek rehabilitacyjny to miejsce świadczące całodobową opiekę medyczną, łącznie z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem. Dla każdego pacjenta na podstawie zaleceń lekarskich, rozpisywany jest szczegółowy plan terapii, wraz z uwzględnieniem celów i oczekiwanych efektów. Holistyczne podejście do pacjenta zapewnione jest przez współpracę wszystkich fizjoterapeutów pracujących z danym kuracjuszem.

Fizjoterapia pomocna w leczeniu chorób układu nerwowego

Schorzenia mające swe źródło w wadliwym działaniu układu nerwowego, wymagają nie tylko leczenia farmakologicznego, ale także oddziaływań terapeutycznych. Jednym z takich schorzeń jest dystonia, objawiająca się mimowolnymi skurczami mięśni, w efekcie których chory wykonuje nienaturalne ruchy skręcające lub wyginające. Celem rehabilitacji w przypadku pacjentów z dystonią jest ograniczenie tych ruchów, korekcja postawy, zmniejszenie bólu oraz niedopuszczanie do przykurczów. Dzięki regularnej i kompleksowej terapii zajęciowej, chorzy na dystonię mogą znacząco poprawić jakość swojego życia i codziennie funkcjonowanie. W szpitalu rehabilitacyjnym uzyskają dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb pomoc, w radzeniu sobie z tą uciążliwą i wciąż nieuleczalną chorobą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką torebkę kupić na do pracy?
Jaką torebkę kupić na do pracy?
Naukowcy obliczyli, że dzięki zawartości przeciętnej damskiej torebki można przetrwać około trzy miesiące na bezludnej wyspie. Z jednej strony można […]
Polecamy