Masaż to nie wszystko

Dobrze wykonany masaż dosłownie może zdziałać cuda. Warto jednak pamiętać o tym, iż masaż to nie wszystko. Niezwykle istotne są jeszcze prawidłowo wykonywane ćwiczenia. To dlatego warto wiedzieć, jak je dobrać, oraz które z nich są bezpieczne do wykonania po masażu rehabilitacyjnym.

Jakie ćwiczenia polecane są po zakończonym masażu?

Zawsze po wykonanym masażu koniecznie należy postawić na ćwiczenia rozciągające i rozluźniające mięśnie. Jeśli był to masaż głęboki, który działał na wszystkie mięśnie, warto dodatkowo je rozluźnić. Najlepszym sposobem jest unikanie ćwiczeń przeciążających. W tym przypadku mogą przynieść one odwrotny skutek i osłabić masowane mięśnie. W celu doboru odpowiednich ćwiczeń, które polecane będą po masażu, zawsze o poradę warto spytać rehabilitanta, który dobierze je pod kątem danego schorzenia.

Na pewno warto sprawdzić salon urody http://shenti.pl i dzięki ofercie widocznej na stronie, dopasować odpowiedni rodzaj masażu. Przy okazji można sprawdzić tam cennik oraz dostępność. Na pewno jest to polecane osobom, które szukają profesjonalnej opieki.

http://shenti.pl/masaz-leczniczy/ to kwintesencja wiedzy o masażach leczniczych. Po zapoznaniu się z jego opisem łatwiej będzie podjąć decyzję. Tego typu masaż jest polecany jednak każdemu, kto narzeka na ból oraz sztywność mięśni. Warto jednak pamiętać o odpowiednio dobranej gimnastyce, która będzie miała miejsce bezpośrednio po zakończeniu takiego profesjonalnego masażu.

Dodaj komentarz