Jak znaleźć zakład pracy chronionej?

Uczestnictwo w życiu społecznym osób niepełnosprawnych może być utrudnione. Znalezienie pracy przez te osoby również może być kłopotliwe. Jednak dzisiejsza, coraz większa świadomość pracodawców, stwarza o wiele więcej możliwości zarobkowych.

Zakład pracy chronionej – czym jest i jak znaleźć?

Zakłady pracy chronionej są przedsiębiorstwami przystosowanymi do zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Wspomniane firmy są w pełni świadome ich zatrudnienia. Wierzą również, że praca wykonywana przez takie osoby jest solidna i odpowiedzialna. Stopień sprawności pracownika nie zawsze jest gwarancją dobrze wykonanej pracy. Można również nadmienić, że osoby niepełnosprawne mogą liczyć na takie przywileje pracownicze jak: zakaz pracy nocnej lub krótszy czas pracy.  Ponadto w zakładzie pracy chronionej jest co najmniej 50% stanowisk przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu nie czują się one osamotnione. Właśnie takie zasady określają firmę clar system zakład pracy chronionej. Osoby pracujące w tym przedsiębiorstwie, ze względu na jej bogate doświadczenie, mogą poczuć stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia.

Targi pracy w Tczewie stanowią doskonałe miejsce, w którym osoba niepełnosprawna może znaleźć zatrudnienie dopasowane do jej umiejętności oraz zainteresowania. Stworzone zostały dla osób poszukujących różnego rodzaju zatrudnienia. Zarówno zatrudnienia tymczasowego, jak i stałego. Jedne z największych firm poszukują pracowników, którzy chcieliby u nich pracować. Zatrudnienie osób z niepełnosprawnością jest szansą rozwoju dla obu stron. 

 

Dodaj komentarz

17 − 6 =