Outsourcing magazynowy – co to jest?

Biznes
szerokie-ramy
Outsourcing magazynowy – co to jest?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Doświadczenia ostatnich miesięcy mocno wpłynęły na zwyczaje konsumenckie. Wielu z nas chętniej zaczęło kupować różne rzeczy przez Internet, a to sprawiło, że mnóstwo sklepów musiało nieco zmienić swój sposób działania. Nienastawione do tej pory na sprzedaż online niewielkie firmy, szybko musiały poradzić sobie z nową sytuacją. W końcu nie każdy ma ogromny magazyn, który ogarnie całą logistykę związaną z transakcjami wysyłkowymi. Na szczęście na ratunek przyszedł tu coraz popularniejszy outsourcing magazynowy. Czym właściwie jest ta usługa i jakie możemy mieć z niej korzyści jako właściciele przedsiębiorstw handlowych?

Delegowanie zadań, które przyniesie zyski

Do niedawna właściciele firm wychodzili z założenia, że im bardziej wszechstronne jest ich przedsiębiorstwo, tym lepiej. Ten sposób myślenia jednak bardzo się zmienił w czasie ostatniej dekady. Obecnie coraz częściej spotykamy się np. z outsourcingiem usług księgowych, dzięki czemu nie musimy zatrudniać pracownia działu finansowego na etacie. Takie rozwiązanie daje nam spore oszczędności, ponieważ koszt pracodawcy w tym przypadku będzie znacznie większy niż kwota, którą zobaczy na fakturze za obsługę z biura rachunkowego. Outsourcing magazynowy działa dokładnie w ten sam sposób. Oddelegowując zadania związane z przyjmowanie zamówień, pakowaniem, wysyłaniem i przyjmowaniem zwrotów, zdejmujemy ze swoich barków ogromny ciężar organizacyjny, ale także finansowy. Nie musimy mieć powierzchni magazynowej, specjalistycznych urządzeń, systemów komputerowych i całej załogi obsługującej ten dział, a co za tym idzie, płacimy jedynie za dobrze wykonaną usługę firmy zewnętrznej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Maty wiklinowe – świetny pomysł na uzyskanie odrobiny prywatności
Maty wiklinowe – świetny pomysł na uzyskanie odrobiny prywatności
Osoby posiadające przydomowy ogród często zastanawiają się, jak zapewnić sobie tam nieco więcej prywatności. Jednym z polecanych rozwiązań jest specjalna […]
Polecamy