Eksperymenty chemiczne – Jak robić to bezpiecznie?

Medycyna
szerokie-ramy
Eksperymenty chemiczne – Jak robić to bezpiecznie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Eksperymenty mogą być przeprowadzane w różnych miejscach – szkołach, placówkach badawczych, laboratoriach lub nawet w domu. Eksperymenty służą do przetestowania i udowodnienia bądź obalenia hipotezy. Wykonuje się je w celu znalezienia odpowiedzi na pytania, rozwiązania problemów lub opracowania nowych produktów. Eksperymenty laboratoryjne mogą być bardzo niebezpieczne, jeśli zostaną przeprowadzone niewłaściwie. W wielu przypadkach wyniki eksperymentu mogą być nieprzewidywalne, a nawet wybuchowe!

Trzymaj wszystkie substancje w bezpiecznym miejscu

Odczynniki laboratoryjne powinny być szczelnie zamknięte w specjalnie przygotowanych do tego pojemnikach i oznaczone, aby każdy wiedział, co dokładnie znajduje się w pojemniku. Powinny być także trzymane z dala od źródeł ciepła, promieni słonecznych, dzieci i zwierząt.

Noś odzież ochronną

Odzież ochronna pomoże uniknąć kontaktu z chemikaliami na twojej skórze. Jeśli masz substancję chemiczną na skórze, natychmiast zmyj ją wodą z mydłem. Odzież ochronna obejmuje płaszcze laboratoryjne, gumowe rękawice i okulary ochronne.

Trzymaj się wytycznych eksperymentu

Nie przekraczaj ilości substancji chemicznych lub czasu, które są wymienione w eksperymencie. Jeśli nie jesteś pewien, czy dodać więcej składników, skonsultuj się z nauczycielem lub partnerem laboratoryjnym przed przystąpieniem do pracy. Używaj również właściwego sprzętu. Sprzęt w laboratorium powinien być przeznaczony do bezpiecznego obchodzenia się z chemikaliami. Na przykład, jeśli używasz łatwopalnych cieczy lub gazów, do ich przechowywania używaj butli z gazem zamiast szklanych butelek.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ile kosztuje łóżeczko dziecięce?
Ile kosztuje łóżeczko dziecięce?
Wybór łóżeczka dla niemowlaka często nastręcza rodzicom sporo problemów  Dziej się tak głównie dlatego, że ilość modeli dostępnych na rynku […]
Polecamy