Kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów – jak to wygląda?

Medycyna
szerokie-ramy
Kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów – jak to wygląda?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadmierna utrata włosów jest dolegliwością, z którą boryka się bardzo wiele osób. Skutecznie utrudnia ona normalne funkcjonowanie. Coraz częściej wybieraną metodą leczenia tej dolegliwości jest przeszczep włosów. Zanim jednak zdecydujemy się na ten zabieg musimy dowiedzieć się dla kogo jest on przeznaczony oraz w jaki sposób jest wykonywany.

Jak przebiega zabieg przeszczepiania włosów?

Ta metoda polecana jest przede wszystkim osobom, które utraciły swoje naturalne włosy w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub poważnej choroby. Zabieg ten jest polecany również dla osób, które borykają się z problemem łysienia bliznowaciejącego lub androgenowego. Proces przeszczepu włosów polega na pobraniu mieszków włosowych pacjenta z obszaru, na którym pozostało bujne owłosienie. Najczęściej jest to część potyliczna głowy. Następnie te pobrane mieszki wszczepia się w inne obszary głowy lub ciała, gdzie te włosy całkowicie zanikły. Po pewnym czasie wyrastają z nich zdrowe i naturalne włosy. Decydując się na wykonanie zabiegu przeszczepu włosów trzeba znaleźć sprawdzone miejsce, które świadczy tego rodzaju usługi. Jedno z nich dostępne jest pod adresem https://beardfactory.pl/. Każda osoba powinna wcześniej udać się na konsultacje do specjalisty, który określi czy wykonanie takiego zabiegu jest możliwe. W przypadku łysienia postępującego zaleca się wstrzymanie od zabiegu, ponieważ może on okazać się nieskuteczny na początkowym etapie rozwoju choroby. Przeszczep włosów jest zabiegiem w pełni bezpiecznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Buty na sezon jesienno-zimowy – jakie sprawdzą się najlepiej?
Buty na sezon jesienno-zimowy – jakie sprawdzą się najlepiej?
W okresie jesienno-zimowym mamy zazwyczaj do czynienia z niskimi temperaturami, częstymi opadami deszczu lub śniegu oraz chłodnym wiatrem. Takie niekorzystne […]
Polecamy