Zabiegi stosowane w nowoczesnej fizjoterapii

Nowoczesna fizjoterapia cechuje się masą nowych rozwiązań, w których wykorzystuje się zdobycze nowoczesnej techniki. Zaawansowane urządzenia pozwalają osiągać dużo większe efekty zabiegów i dzielą się na wiele kategorii, w zależności od tego, co jest ich główną formą działania. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów zabiegów jest tzw. elektroterapia, która w swojej działalności wykorzystuje — jak sama nazwa wskazuje — prąd elektryczny. Bardzo dużo ludzi decyduje się na elektrostymulację mięśni nawet w formie wsparcia w treningu.

Kolejnym rodzajem zabiegu jest ten, w którym wykorzystuje się falę uderzeniową. Jest to fala akustyczna o niewielkiej częstotliwości, którą z powodzeniem wykorzystuje się do leczenia różnego rodzaju schorzeń. Może pomóc np. w walce z cellulitem, z problemami ze stawami, a także w przypadku tzw. zamrożonego karku. Jest to bardzo popularny zabieg, bowiem praktycznie na ma żadnych przeciwwskazań do stosowania go. Jest bardzo bezpieczny dla pacjenta.

Inne zabiegi, które warto znać

Jak już zostało wspomniane, jest wiele zabiegów związanych z fizjoterapią. Wymieniać można długo: hydroterapia, w której ćwiczenia wykonuje się w wodzie; krioterapia, w której do leczenia stosuje się niską temperaturę. Istnieje też magnetoterapia i laseroterapia, których nazwy pochodzą od sprzętu przy nich stosowanego. Jednak dla tych, którzy lubią ćwiczyć i chcą, żeby trening był udany, specjalnie powstał tzw. trening EMS. Wyładowania elektryczne wspierają mięśnie i powodują, że ćwiczenia są bardziej intensywne.

Dodaj komentarz

11 − sześć =