Rehabilitacja niemowląt – nie tylko dla chorego dziecka

Pierwsze kilkanaście miesięcy życia noworodka są bardzo ważne, ponieważ wiążą się one z intensywnym oraz szybki rozwojem dziecka. W tym czasie zaczyna ono najpierw raczkować, a później chodzić. Nieprawidłowe nawyki, które zostaną utrwalone mogą powodować wady narządu ruchu w przyszłości. Najskuteczniejszym sposobem na zniwelowanie nieprawidłowości jest odpowiednia rehabilitacja. Warto wiedzieć, że takie zajęcia są także wskazane dla dzieci, które rozwijają się w pełni prawidłowo.

Dlaczego warto skorzystać z rehabilitacji niemowląt?

Głównym celem zabiegów rehabilitacyjnych jest przywrócenie pełnej motoryki lub pobudzenie niewykształconych funkcji ciała. Takie ćwiczenia wykonywane u dzieci bez niepokojących objawów sprawiają, że maluch może zacząć wcześniej raczkować oraz chodzić. Doświadczony fizjoterapeuta jest także w stanie określić na jakim etapie rozwoju znajduje się aktualnie dziecko, i czy są aspekty, nad którymi trzeba szczególnie pracować.

Podczas zajęć rodzice uczą się, w jaki sposób ćwiczyć ze swoim dzieckiem w domu. Zdobywają także wiedzę, jak prawidłowo je trzymać, układać w pozycji leżącej, a także przekazywać drugiej osobie. Ta wiedza jest szczególnie istotna dla osób, które po raz pierwszy zostały rodzicami i nie mają doświadczenia w opiece i pielęgnacji noworodków. Poszukując miejsca, w którym przeprowadzana jest rehabilitacja dla niemowląt Warszawa jest jednym z miast na terenie kraju, w którym można z niej skorzystać. Bardzo często nawet niewielkie zmiany w codziennych nawykach wpływają na brak problemów w przyszłości.

Dodaj komentarz