Depresja – Czy wiesz, jak się objawia?

Medycyna
szerokie-ramy
Depresja – Czy wiesz, jak się objawia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depresja jest powszechną i poważną chorobą medyczną, która negatywnie wpływa na to, jak się czujesz, jak myślisz i jak działasz. Depresja to nie to samo co bycie nieszczęśliwym. Może ona wpływać na zdolność do cieszenia się życiem i może powodować uczucie beznadziejności, smutku lub niepokoju. Depresja jest chorobą medyczną z prawdziwymi objawami, przyczynami i skutecznymi sposobami leczenia. Depresja nie jest czymś, z czego można po prostu wyjść. Ważne jest, aby rozpoznać objawy depresji i uzyskać pomoc dla siebie lub kogoś, na kim Ci zależy. Na stronie https://in-altum.com/oferta/psychoterapeuta/bielany/ jest oferta psychoterapii.

Symptomy depresji obejmują:

  • Przygnębiony nastrój przez większość dnia, prawie każdego dnia, na co wskazuje albo subiektywne zgłoszenie (np. czuje się smutny lub pusty), albo obserwacja dokonana przez innych (np. wydaje się płaczliwy). Uwaga: U dzieci i młodzieży może to być nastrój drażliwy.
  • Utrata zainteresowania lub przyjemności z większości czynności, w tym hobby i czynności, które kiedyś sprawiały przyjemność, zwana anhedonią.
  • Znaczna utrata masy ciała, gdy nie stosuje się diety lub przyrost masy ciała – zmiana o ponad 5% masy ciała w ciągu miesiąca.
  • Bezsenność (trudności z zasypianiem) lub hipersomnia (trudności z utrzymaniem snu) prawie każdego dnia.
  • Pobudzenie lub spowolnienie psychoruchowe prawie każdego dnia (obserwowalne przez innych, a nie tylko subiektywne odczucie niepokoju lub spowolnienia).
  • Zmęczenie lub utrata energii prawie każdego dnia.
  • Poczucie bezwartościowości lub nadmierne poczucie winy (które może być urojone) prawie codziennie (nie tylko wyrzuty sumienia lub poczucie winy z powodu choroby).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie obuwie ubrać na plażę?
Jakie obuwie ubrać na plażę?
Kiedy wybierasz się na plażę, chcesz zabrać ze sobą buty, które będą chronić Twoje stopy przed gorącym piaskiem, utrzymywać je […]
Polecamy