Jak stworzyć odpowiednie schronienie na samochody?

Nie każdy posiadacz samochodu ma ten luksus, że może go garażować. Większość z nas trzyma swoje auta pod gołym niebem. W dużo lepszej sytuacji są osoby, które dysponują domem jednorodzinnym i niewielką działką. Wówczas nawet jeśli nie posiadają typowego w garażu w bryle budynku, to mają dużo możliwości postawienia specjalnej wiaty na samochód. Jak zrealizować taki projekt?

Dlaczego warto postawić wiatę garażową?

W pierwszej kolejności zastanówmy się, jakie są plusy takiego rozwiązania? Przede wszystkim wiata garażowa to doskonała alternatywa dla parkowania pod chmurką. Wiata zwykle zapewnia odpowiednie warunki, dzięki którym twoje auto będzie dobrze chronione przed działaniem czynników atmosferycznych. Niestraszne będą mu gradobicia, a także ekspozycja na deszcz. Zimą podczas obfitych opadów śniegu, nie musisz martwić się o odśnieżanie swojego samochodu. 

Przede wszystkim należy również podkreślić, że budowa wiaty garażowej jest tańszym rozwiązaniem, niż gdybyśmy chcieli postawić garaż  tradycyjny, zarówno wolnostojący, jak i wkomponowany w bryłę budynku. Postawienie wiaty garażowej nie wymaga załatwiania jakichkolwiek formalności. Taka wiata świetnie sprawdzi się również do przechowywania roweru. Dobrym rozwiązaniem mogą być wiaty garażowe drewniane, jednak spore grono zwolenników znajdzie również wiata stalowa. Jaką opcję wybrać.

Z czego zbudować wiatę garażową?

Wydaje się jednak, że najlepszym rozwiązaniem są wiaty garażowe wykonane z drewna. Jest to konstrukcja lekka i prosta w montażu. Ponadto takie wiaty znajdują również zastosowanie przy zadaszeniu tarasów. Szeroki wybór wiat drewnianych znajdziesz na stronie http://www.drepo.pl/oferta/zadaszenia-tarasow-daszki/.

Dodaj komentarz

jeden × 4 =