Do czego służą łożyska ślizgowe przegubowe?

Branża budowlana
szerokie-ramy
Do czego służą łożyska ślizgowe przegubowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łożyska ślizgowe są wykorzystywane jako element mechaniczny w różnych zastosowaniach. Jest to rodzaj łożyska, które działa dobrze w jednym punkcie swojego obrotu i słabo w innym. Oznacza to, że powinny być stosowane w aplikacjach, w których nie będą narażone na duże obciążenia lub wibracje. Łożyska ślizgowe przegubowe znajdziemy m.in. pod wskazanym adresem internetowym http://b2b.rombor.com.pl/16-lozyska-slizgowe-przegubowe-.

Gdzie stosuje się łożyska ślizgowe przegubowe?

Łożyska ślizgowe są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach, takich jak samochody, ciągniki, urządzenia przemysłowe i wiele innych. Znane są również jako łożyska „otwarte” lub „bez kołnierza”. Często używane są w sytuacjach, gdy wał jest obracany przez inny wał lub element napędu bez obciążenia. Pozwala to na swobodne toczenie się wału podczas pracy bez oporu ze strony samego wału.

Powszechnie stosowane są również w pompach i silnikach, ponieważ nie wymagają smarowania do pracy. Smarowanie jest wymagane w przypadku innych rodzajów łożysk, takich jak łożyska kulkowe lub wałeczkowe, które zawierają w sobie elementy toczne, a ponadto muszą obracać się swobodnie bez wzajemnych zakłóceń. Dzięki temu będą mogły poruszać się płynnie w obudowie bez tarcia lub wiązania. Mogłyby one w skutek tego spowodować uszkodzenia komponentów zaangażowanych w ich użycie. Łożyska ślizgowe są wykorzystywane w szczególności w zastosowaniach, w których obciążenia łożyska są stosunkowo niewielkie. Mogą być również stosowane w sytuacjach, gdy występuje duże obciążenie osiowe na wale, ale nie na tyle duże, aby uzasadnić zastosowanie łożyska oporowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Amatorskie drukarki 3D – najlepszy wybór dla początkujących
Amatorskie drukarki 3D – najlepszy wybór dla początkujących
Drukowanie w trójwymiarze ma szerokie zastosowanie w przemyśle, motoryzacji, budownictwie, a nawet medycynie. Rynek amatorskich urządzeń również rośnie w siłę. […]
Polecamy