Jak skompletować sprzęt do salonu fryzjerskiego?

Biznes
szerokie-ramy
Jak skompletować sprzęt do salonu fryzjerskiego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na otwarcie własnego salonu fryzjerskiego. Prowadzenie takiego miejsca wymaga zaopatrzenia go w odpowiednie wyposażenie – m.in. meble, urządzenia sanitarne, narzędzia (dobrym i uniwersalnym wyborem jest np. lokówka Toni And Guy) oraz preparaty do włosów, a także drobne akcesoria. Dzięki posiadaniu tych niezbędnych rzeczy zapewniamy klientom komfort na wysokim poziomie, a sama praca staje się znacznie bardziej przyjemna i łatwiejsza.

Na wyposażeniu nie warto oszczędzać

Wielu osobom urządzenie salonu fryzjerskiego może się wydawać zadaniem niezwykle łatwym. Nic bardziej mylnego, ponieważ zakup poszczególnych elementów powinien być dokładnie przemyślany, zwłaszcza że na rynku znajdziemy szeroką paletę produktów przeznaczonych do tego typu obiektu usługowego. Z całą pewnością nie warto wybierać pierwszych z brzegu wyrobów, bo o renomie salonu w dużej mierze decyduje ich wysoka jakość.

Jeśli chodzi o meble, to należy zaopatrzyć się w wygodny fotel fryzjerski z podłokietnikami i regulowanym oparciem, konsolety (z dużymi i ładnie oprawionymi lustrami, szafkami oraz półkami), myjnię służącą do mycia głowy klienta (najczęściej wystarczy stabilny fotel z oparciem i ceramiczna lub plastikowa umywalka), szafki (na narzędzia, kosmetyki i akcesoria), a także hoker, czyli specjalny obrotowy taboret z regulacją wysokości, ale bez oparcia.

Ponadto, salon fryzjerski należy wyposażyć w:

  • narzędzia potrzebne do pracy – różnorodne nożyczki, maszynki, grzebienie, szczotki, suszarki, lokówki, prostownice, fartuchy i peleryny, miski, pędzle do farbowania, nakładki na maszynkę (ostatnio powszechnie wykorzystywana jest nakładka HG Polishen służąca do przycinania rozdwajających się końcówek dostępna na https://ivasklep.pl/784-gadzety-fryzjerskie)

  • kosmetyki – szampony zwykłe i koloryzujące, rozjaśniacze, farby itp.

  • drobne akcesoria – klipsy, spinki, wałki, wsuwki, folie aluminiowe, papiloty

  • narzędzia sanitarne – m.in. miotły, środki czystości, kosze na śmieci

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak kontrolować procesy w firmie logistycznej?
Jak kontrolować procesy w firmie logistycznej?
Prawidłowa kontrola procesów logistycznych w każdej firmie zapewnia wyższą efektywność pracy oraz daje możliwości szybkiego wykrywania jakichkolwiek pojawiających się nieprawidłowości. […]
Polecamy