Funkcje i zastosowania styropianu

Branża budowlana
szerokie-ramy
Funkcje i zastosowania styropianu
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Styropian jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Jest to spieniony poliester, który jest w pełni bezpieczny dla środowiska. W 98% składa się on z powietrza, dzięki czemu idealnie sprawdza się do ocieplania. Nie wydziela on szkodliwych substancji.

W jaki sposób można wykorzystać styropian?

Styropian jest materiałem bardzo łatwym w obróbce. Charakteryzuje się także dużą odpornością na ściskanie. Zachowuje stabilność w temperaturze od -170 do 80 stopni Celsjusza, co czyni go odpornym na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Jest to przyjazny dla środowiska materiał, ponieważ nie zawiera toksycznych substancji. Dzięki doskonałym parametrom izolacyjnym można wykonywać z niego ocieplenie zewnętrznych ścian budynku. Sprawdzi się również jako izolacja akustyczna między podłogami i pomieszczeniami. Do wybranej powierzchni można go przyczepić za pomocą kleju, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi. Świetnie utrzymuje ciepło i nie wchłania wilgoci, co zapobiega powstawaniu pleśni. Jego niska waga sprawia, że nie obciąża on konstrukcji. Poszukując najlepszej jakości styropianu warto zapoznać się z ofertą dostępną pod adresem http://hebo.com.pl/styropian/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wyposażyć warsztat mechanizacyjny?
Jak wyposażyć warsztat mechanizacyjny?
Jeżeli chcemy założyć własny warsztat mechanizacyjny, powinniśmy dobrze zastanowić się nad jego wyposażeniem. Podpowiadamy, o czym pamiętać, aby w naszym […]
Polecamy