Zakup samochodu powypadkowego

Biznes
szerokie-ramy
Zakup samochodu powypadkowego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnie uważa się, że nabycie samochodu powypadkowego to kiepski pomysł. Jednak czy musi tak być w każdym przypadku? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu znacznie bliżej. Do tego poznamy plusy i minusy tego rodzaju postępowania.

Jakie pojazdy uszkodzone można kupić, a jakich unikać?

Niewątpliwą zaletą nabycia auta powypadkowego jest jego stosunkowo niewielka wartość rynkowa. Kolejnym plusem wynikającym z tego tytułu jest niemal natychmiastowa możliwość weryfikacji skali zniszczeń pojazdu. Mowa tu o przypadkach, gdy wiemy, że kupujemy uszkodzone auto. Niestety nie zawsze da się gołym okiem wyłapać wszelkie uszkodzenia, bo współcześni blacharze i lakiernicy potrafią czynić cuda. Tym samym auto, które faktycznie powinno trafić na złomowanie pojazdów, zostaje prezentowane w ofertach sprzedażowych. Dlatego też wskazana jest choćby powierzchowna znajomość tematu, aby się nie naciąć lub – co gorsza – ryzykować swoim i innych życiem.

Auto po wypadku, a zakres jego uszkodzeń

Pragnąc więc nabyć pojazd uszkodzony bezwzględnie, musimy się wystrzegać tych z naruszoną strukturą i geometrią nadwozia. Zakup takiego samochodu jest po prostu niebezpieczny w prowadzeniu. Bywają jeszcze drastyczniejsze przypadki sprzedaży pojazdów np. tych po dachowaniu, czy też zderzeniach czołowych. Nie chcąc się narażać na nadmierne ryzyko, warto skorzystać z fachowej pomocy. Serwis auto-kurek.pl radzi w tej sytuacji, aby skorzystać z pomocy zaufanego mechanika, wykonać przegląd techniczny, czy też odbyć jazdę próbną. Nim jeszcze udamy się na miejsce postoju upatrzonego auta, należy sprawdzić numer VIN samochodu. Dzięki temu poznamy dokładną jego historię, przebieg, legalność i szereg innych przydatnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tuning samochodu – postaw na sprężyny obniżające
Tuning samochodu – postaw na sprężyny obniżające
Optymalne obniżenie samochodu wyraźnie poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy, także w miejscach uznawanych za wyjątkowo trudne i niebezpieczne. Co więcej […]
Polecamy