Odwołany lot – czy można uzyskać odszkodowanie?

Przygotowanie do lotu wymaga wielu działań, dotarcia na lotnisko o odpowiedniej porze, często również oczekiwania. Czasami jest to środek dotarcia na wakacje, lub wyjazd biznesowy. Nic więc dziwnego, iż w chwili jego odwołania, ludzie chcą dostać stosowne odszkodowanie. Niezależnie od celu lotu, można starać się w takich sytuacjach o odpowiednią rekompensatę.

Definicja

Odwołany lot to nie tylko taki, który w ogóle się nie odbył. To również lot, który rozpoczął się, ale z jakichś powodów zawrócił do miejsca wylotu. Odwołany lot jest również wówczas, gdy nastąpiło przekierowanie na inne lotnisko. W takich sytuacjach pasażer ma prawo ubiegać się o odszkodowanie, ale przysługuje mu również:

-pożywienie i napoje zapewnione przez przewoźnika,

-prawo do kontaktu w formie wykonania telefonu, wysłania wiadomości e-mail albo faxu,

-w przypadku zaistnienia takiej konieczności, pasażer ma prawo ubiegać się o zapewnienie noclegu,

-transportu na trasie między lotniskiem i miejscem noclegu,

-zwrot kosztów biletów,

-lot alternatywny.

Sprawa dla profesjonalistów

Wypłata odszkodowania pasażerom to oczywiście straty dla przewoźnika. Często więc próbują uniknąć tej sytuacji lub przeciągać ją w nieskończoność. Może wiązać się to z wieloma formalnościami, telefonami i innymi czynnościami, które powodują stres u osoby starającej się o odszkodowanie. Warto więc sprawę powierzyć profesjonalistom, takim jak Aircompensa. Dzięki nim uzyskanie odszkodowania jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić formularz na stronie, resztą zajmują się pracownicy firmy. Pozostaje więc tylko czekać na pieniądze z odszkodowania.2

 

Odwołany lot to nic przyjemnego. Warto wiedzieć, iż pasażer ma swoje prawa, między innymi prawo do otrzymania stosownego odszkodowania od przewoźnika. Jednak nie jest to proste, wymaga czasu i poświęcenia niemałej ilości nerwów. Aby uniknąć nieprzyjemnych informacji, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Jednym z liderów na rynku jest AirCompensa, cieszący się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Dzięki ich skuteczności i doświadczeniu pieniądze z odszkodowania są możliwe do uzyskania. A to wszystko bez dużej ilości formalności i stresu.

Dodaj komentarz