Taśmy klejące – rodzaje

Taśma klejąca jest niemalże obowiązkowym elementem wyposażenia firm oraz gospodarstw domowych. To niepozorne narzędzie często przydaje się w najmniej spodziewanym momencie, w związku z czym zawsze warto mieć go w zapasie. Niemniej jednak, istnieje wiele rodzajów taśm klejących. Szczególnie podczas zakupów w sklepie budowlanym lub papierniczym może spowodować pewne dylematy. Ten artykuł przybliży Ci zatem dwa bardzo popularne i przydatne gatunki taśm klejących.

Pierwszym z nich jest taśma dwustronna. Już sama nazwa tego narzędzia wskazuje na jego zastosowanie. Taśmy dwustronnie klejące dają nam możliwość sklejenia ze sobą dwóch pasujących do siebie powierzchni – i to bez pozostawiania żadnych śladów łączenia! Istnieje wiele rodzajów taśm dwustronnych w zależności od siły spojenia jaką nam oferują. Co prawda najpopularniejsze taśmy dwustronne służą do łączenia tektury i papieru, niemniej jednak istnieją także jej rodzaje przeznaczone do sklejania części metalowych, ceramicznych, drewnianych, czy też kamiennych.

Drugim rodzajem taśmy, o którym warto tutaj wspomnieć, jest taśma klejąca z nadrukiem. Akcesorium to jest szczególnie przydatne przedsiębiorstwom, które używają go jako dodatkowego nośnika reklamowego. Taśmy z nadrukiem to po prostu najzwyklejsze taśmy pakowe, które posiadają na wierzchu reklamę danej firmy. Najczęściej wyposażone są one w klej akrylowy lub kauczukowy. Niemniej jednak, coraz popularniejsze staje się produkowanie taśm z nadrukiem uzbrojonych w klej o nazwie „Freezer”. Pomaga on taśmie przetrwać mimo trudnych warunków pogodowych, co spowoduje, że cicha reklama Twojej firmy dłużej utrzyma się na powierzchni!

Podczas gdy taśmę z nadrukiem możesz zdobyć jedynie na specjalne zamówienie, taśmę dwustronną da się zakupić w każdym sklepie budowlanym, a nawet papierniczym. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz