Styl open office – na czym polega?

Biznes
szerokie-ramy
Styl open office – na czym polega?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl open office staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularny. Jest to sposób pracy, który można określić jako otwartą przestrzeń bez ścian i podziałów między pracownikami. Ideą tego rozwiązania jest poprawa komunikacji między pracownikami poprzez stworzenie poczucia wspólnoty i współpracy w Twojej firmie.

Czym jest styl „open office”?

Oznacza to, że między biurkami nie ma ścian, przegród ani drzwi. Główna różnica między tym a innymi typami biur polega na tym, że nie będziesz miał żadnej prywatności – wszystko jest wystawione na widok wszystkich innych osób, które pracują w tym samym pomieszczeniu co Ty. Prawdopodobnie będziesz miał jedno lub dwa osobiste miejsca dla siebie – takie jak kabina, ale te są zazwyczaj również dzielone, ponieważ nie ma wystarczającej ilości miejsc, aby każdy miał swoje własne.

Jakie korzyści przynosi takie rozwiązanie?

Korzyści z posiadania otwartego biura są liczne. Po pierwsze, jest to bardziej opłacalne, ponieważ nie trzeba wydawać pieniędzy na meble lub budowę ścian i drzwi. Sprzyja to również współpracy między członkami zespołu, ponieważ wszyscy pracują w tym samym pomieszczeniu. Oznacza to, że nie ma potrzeby organizowania spotkań lub połączeń konferencyjnych, gdy chcesz przedyskutować coś z innym członkiem zespołu; są oni na miejscu!

Biura do wynajęcia Warszawa które urządzone są w stylu open office są zazwyczaj projektowane z wysokimi sufitami i dużą ilością naturalnego światła. Ułatwia to skupienie się na pracy bez uczucia ciasnoty i klaustrofobii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdy nagle potrzeba sprzętu medycznego
Gdy nagle potrzeba sprzętu medycznego
Ludzkie życie jest bardzo nieobliczalne i często przydarzają się w nim niestety wypadki oraz problemy zdrowotne. Jednym z takich przypadków […]
Polecamy