Jak często należy badać wzrok?

Medycyna
szerokie-ramy
Jak często należy badać wzrok?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma ustalonych ram czasowych dla badań oczu. Stan zdrowia oczu może się różnić w zależności od osoby, dlatego ważne jest, aby regularnie przeprowadzać badania oczu u wykwalifikowanego optometrysty lub okulisty.

Regularne badania

Narodowy Instytut Zdrowia zaleca, aby osoby dorosłe poddawały się kompleksowemu badaniu wzroku metodą rozszerzoną co jeden do dwóch lat. Obejmuje ono badanie stanu zdrowia wzroku, sprawdzenie wszelkich oznak choroby oczu i przepisanie okularów w razie potrzeby. Wyjątkiem są dzieci i nastolatki, które powinny być widziane przynajmniej raz w roku.

Wiek ma znaczenie

Powodem tego zalecenia jest to, że Twój wzrok może się zmieniać szybciej niż możesz sobie z tego zdawać sprawę. Większość ludzi nie zauważa żadnych zmian, ponieważ ich nie szuka, ale jeśli jesteś starszy niż 40 lat lub masz inne czynniki ryzyka, takie jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi, szczególnie ważne jest, abyś sprawdzał swoje oczy co roku.

Zmiany w widzeniu mogą być spowodowane przez choroby związane z wiekiem, takie jak zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej lub choroby oczu, takie jak jaskra i retinopatia cukrzycowa.

Należy również pamiętać, że wiele z tych chorób nie daje żadnych objawów, dopóki nie staną się na tyle zaawansowane, by powodować problemy z widzeniem, a nawet ślepotę.

Jeśli chcesz wykonać badania to koniecznie sprawdź: https://blochoptyk.pl/przyjdz-do-bloch-optyk/optometryczne-badanie-wzroku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak bezpiecznie transportować towar przez morze?
Jak bezpiecznie transportować towar przez morze?
Spedycja to jedna z najważniejszych branż na świecie. Jest odpowiedzialna za przemieszczanie 80% wszystkich towarów na całym świecie i zatrudnia […]
Polecamy