W jaki sposób wykorzystuje się drony w rolnictwie?

Bezzałogowy statek powietrzny inaczej zwany dronem jest coraz bardziej popularnym urządzeniem. Początkowo stosowany był tylko przez wojsko, a obecnie wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia. Bardzo chętnie pracują z nim filmowcy i fotografowie, czy geodeci i kartografowie. Dron znalazł też zastosowanie w rolnictwie.

Ocena stanu upraw

Rolnik posiadający wielohektarowe gospodarstwo, potrzebujący jego szybkiego monitoringu, może skorzystać z usług firm wynajmujących drony i wykonujących profesjonalne zdjęcia. Pokażą one stan pól w miejscach niedostępnych, gdzie człowiekowi trudno dotrzeć. Przykład takiej oferty można znaleźć na stronie: https://droniq.pl.

Zdjęcie pól uprawnych wykonane z lotu ptaka pozwala w bardzo szybkim czasie ocenić, w jakim stanie są uprawy. Taka wiedza jest potrzebna szczególnie w przypadku wielkich połaci pół, po intensywnych opadach deszczu lub gradu. Dron przydaje się też do monitorowania szkód poczynionych przez dzikie zwierzęta lub powstałych po zdarzeniach losowych takich jak podtopienia czy pożary.

Dodaj komentarz

pięć × 4 =